موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/120746 :کد

رئیس مرکز بین‌المللی علوم اعصاب در ساری:

بیمارستان بزرگ مرجع شمال کشور در جویبار احداث می‌شود

  پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۶
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -بیمارستان بزرگ مرجع شمال کشور در جویبار احداث می‌شود

رئیس مرکز بین‌المللی علوم اعصاب با اشاره به کمک خیر جویباری برای ساخت مرکز ملی اعصاب شمال کشور در استان گفت: بیمارستان بزرگ مرجع شمال کشور در جویبار احداث می‌شود.

رئیس مرکز بین‌المللی علوم اعصاب با اشاره به کمک خیر جویباری برای ساخت مرکز ملی اعصاب شمال کشور در استان گفت: بیمارستان بزرگ مرجع شمال کشور در جویبار احداث می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، سید ابراهیم کتابچی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ساری اظهار داشت: متعاقب جلسات گذشته که قرار است با همکاری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان، مرکز جراحی مغز و اعصاب در استان تایید شده بود امروز جلسه‌ای با حضور برادر شهید فکوری خیر جویباری برگزار شده و تصمیمات خوبی حاصل شد.

 

وی افزود: برای توسعه و پیشرفت بخشی به جراحی مغز و اعصاب و علوم عصبی فعالیت‌های مطلوبی در مازندران صورت گرفته و اکنون بیمارستان امام خمینی(ره) ساری مرکز تخصصی مغز و اعصاب مازندران شده است.

 

این جراح متخصص مغز و اعصاب ایران با اشاره به اینکه توافق کلی برای احداث بیمارستان بزرگ مرجع شمال کشور در جویبار صورت گرفته است، تصریح کرد: در این بیمارستان شهید فکوری جویبار که توسط برادر شهید فکوری احداث و تجهیز خواهد شد، امکانات درمانی در سطح وسیع پیوند کلیه، اوره، چشم، قرنیه انجام می‌شود.

 

کتابچی با بیان اینکه مرکز علوم اعصاب، مرکز پیوند اعضا و مرکز جراحی قلب و پیوندی قلب در جویبار برای شمال کشور خدمات دهی می‌کند، افزود: قرار است این پروژه سال آینده تکمیل و بهره‌برداری شود.

 

وی با اشاره به اینکه بخش مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تکمیل بیمارستان شهید فکوری جویبار به بیمارستان فوق تخصصی پیوند اعصاب تبدیل می‌شود، گفت: با اجرای این مهم جراحی عروق اعصاب، جراحی ستون فقرات و جراحی جمجمه علاوه بر ساری در جویبار نیز انجام می‌شود.

سعید احتشامی، رئیس بخش مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی (ره) ساری نیز با اشاره به تشکیل مرکز جراحی مغز و اعصاب در استان از 5 سال گذشته، افزود: اکنون دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ردیف پنج دانشگاه مطرح جراحی مغز و اعصاب در کشور است.

وی با بیان اینکه سال 92 با همت دکتر کتابچی نخستین آی سی یو استان در بیمارستان امام(ره) ساری راه‌اندازی شد، گفت: اکنون جراحی عروق، جراحی تشنج، جراحی جمجمه، جراحی آندوسکوپی و ستون فقرات در این مرکز درمانی انجام می‌شود.

میثاق شفیع زاد رئیس مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) ساری نیز با اشاره به اینکه مازندران در حوزه ارتقا رشته‌های تخصصی رونق یافته است، افزود: اکنون مرکز جراحی مغز و اعصاب شمال کشور در ساری فعال است.

 
                               

علوم اعصاب     احداث     جویبار     مازندران        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :