موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/120906 :کد

معاون آموزش و پرورش مازندران:

۲۷۰۰ اقدام پژوه فرهنگی در مازندران شناسایی شدند

  شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۷
تعداد بازدید : ۸۷   
 تحلیل ایران -۲۷۰۰ اقدام پژوه فرهنگی در مازندران شناسایی شدند

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش مازندران گفت: بیش از ۲۷۰۰ اقدام پژوه امسال در حوزه فرهنگیان در مازندران معرفی شدند.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش مازندران گفت: بیش از ۲۷۰۰ اقدام پژوه امسال در حوزه فرهنگیان در مازندران معرفی شدند.


به گزارش تحلیل ایران محمد قنبری در گفت و گو با خبرنگار تسنیم  اظهار داشت: 15 انجمن علمی پژوهشی که  دارای فعالیت‌های آموزشی تربیتی، کارگاهی و تالیف یا ارزشیابی کتب درسی در استان مشغول هستند.

 

وی افزود: اقدام‌پژوهی یعنی موضوع و مسئله معین که یک معلم در کلاس با آن مواجه بوده و در مورد آن تحقیق و پژوهش می‌کند.

 

قنبری با اشاره به اینکه 48 هزار و 800 همکار فرهنگی در مازندران داریم، تصریح کرد: از این تعداد 1700 معلم در سامانه پژوهشی ثبت نام کرده و دارای پژوهش‌های فرهنگی در زمینه‌های مختلف هستند.

 

وی با بیان اینکه کمتر از 12 درصد همکاران فرهنگی دارای مدرک دیپلم و فوق دیپلم هستند، افزود: بیش از هشت هزار معلم در مازندران دارای مدرک فوق لیسانس و 500 همکار دارای مدرک تحصیلی دکترا و یا دانشجوی دکترا بوده که نشان از سطح بالای دانش معلمان ما است.

 

معاون آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: در تمامی مناطق و شهرهای مازندران پژوهش‌سرای فعال دانش آموزی داشته و برای همکاران فرهنگی شورای تحقیقات و کمیته تخصصی که معلمان اولویت‌های پژوهشی را در راستای نظام تعلیم و تربیت، آسیب‌های اجتماعی و یادگیری انجام می‌دهند.

 

وی ادامه داد: توسعه همه‌جانبه به ویژه در بخش فرهنگی و اقتصادی از مهم‌ترین مباحث در آموزش است که نیازمند منابع انسانی قوی بوده و شروع آن از مدرسه و به دانشگاه ختم می‌شود.

قنبری تصریح کرد  برای دستیابی به اهداف عالی و قرار دادن کشور و شهرمان در جایگاه‌های برتر باید رعایت نظم عمومی، آموزشی داشته و هنجارهای موجود در جامعه را جدی بگیریم.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :