موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/121510 :کد

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری

۸۰۰ طرح اقتصاد مقاومتی در روستاهای مازندران اجرا شد

  یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۲:۰۱
تعداد بازدید : ۱۱۷   
 تحلیل ایران -۸۰۰ طرح اقتصاد مقاومتی در روستاهای مازندران اجرا شد

مدیرکل دفتر امور روستایی و عشایری مازندران گفت: ۸۰۰ طرح اقتصاد مقاومتی سال قبل در روستاهای استان بهره برداری شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و عشایری مازندران گفت: ۸۰۰ طرح اقتصاد مقاومتی سال قبل در روستاهای استان بهره برداری شده است.

به گزارش تحلیل ایران جان‌اله عبدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سال گذشته با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ظرفیت‌های اقتصادی روستاهای مازندران شناسایی شد و بیش از ۸۰۰۰ طرح به این اداره کل ارائه شد.

 

وی ادامه داد: این طرح‌های اقتصادی در زمینه‌های مختلفی مانند مشاغل خانگی، پرورش گل و گیاه، قارچف دامپروری، صنایع تبدیلی و گردشگری بوده است که بسیاری از آنها با معرفی به بانک از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار تسهیلات برخوردار شدند.

 

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران تصریح کرد: میزان اشتغال به وجود آمده در روستاها در سال گذشته مناسب بود و بیش از ۵۸۰ شغل به وجود آمد، البته در یک مورد در روستای ورازان نور بیش از ۱۵۰ شغل خیاطی به وجود آمد و موجب مهاجرت معکوس شد.

عبدی با تأکید بر لزوم افزایش تسهیلات مشاغل روستایی در سال ۹۶ اظهار کرد: تلاش ما حفظ و افزایش جمعیت روستایی استان در سال جاری است و با توجه به مواهب خدادادی روستاهای مازندران این ظرفیت وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه مهاجرت معکوس یکی از اهداف اداره کل امور روستایی است، خاطرنشان کرد: با افزایش طرح‌های اشتغالزایی، اقتصاد پایدار و به دنبال آن توسعه پایدار در روستاها پدید می‌آید.

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران به ظرفیت بالای بوم‌گردی در رویتاهای مازندران اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون بیش از ۵۴ مجوز بومگردی در روستاهای استان صادر شده است و در آن واحدهای مسکونی بلااستفاده برای استفاده گردشگران آماده شده است.

 

این مسئول در پایان با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۲ میلیون نفر از روستاهای مازندران بازدید کردند، ظرفیت گردشگری خوبی در روستاهای استان وجود دارد و هدف اصلی ما ایجاد یک ظرفیت اقتصادی از گردشگری روستایی و بوم‌گردی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :