موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/121642 :کد

نوروزگردی در رامسر صفایی دارد

عیددیدنی در شهر تاریخ ها و زیبایی ها

  دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶ — ۲۳:۰۸
تعداد بازدید : ۱۰۱   
 تحلیل ایران -عیددیدنی در شهر تاریخ ها و زیبایی ها

شهر اجلاس ها و تاریخ ها، عروس گردشگری ایران زمین در نوروز و بهار تلاقی زیبایی های چشم نواز و شگفت انگیز است.

شهر اجلاس ها و تاریخ ها، عروس گردشگری ایران زمین در نوروز و بهار تلاقی زیبایی های چشم نواز و شگفت انگیز است.


به گزارش تحلیل ایران  رامسر را می‌توان شهر اجلاس‌ها و معاهدات تاریخی نیز نام نهاد رامسر با داشتن مناظر طبیعی  بی‌بدیل در محاصره شگفت‌انگیز کوه، دریا و جنگل قرار دارد و به‌عنوان عروس شهرهای ایران لقب گرفته است و در کتاب گوستاو آدلف آمده که ولیعهد وقت اتریش درگذشته که برای سفری تفریحی به رامسر آمده بود، مدت اقامت خود را تمدید کرد و گفت به‌راستی من مروارید جهان را یافتم.

 

تاکنون نام رامسر با قدیمی‌ترین معاهده بین‌المللی پیمانی بین‌المللی درباره حفاظت از تالاب‌های جهان شناخته می‌شود و با برگزاری سی و هفتمین اجلاس کاری کنوانسیون تعیین رژیم حقوقی خزر، فصل و رکورد جدیدی در انعقاد تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی در این شهر به ثبت رسیده است.

 

رامسر در همه فصل‌های سال مقصد گردشگران داخلی و خارجی به‌ویژه عرب‌هاست و فاصله نزدیک کوه و جنگل، شرایط آب‌وهوایی مناسب آن را به منطقه‌ای بر برای طبیعت‌گردی تبدیل کرده است.

 

شهرستان رامسر در غرب استان مازندران قرارگرفته و از شمال به دریای خزر، از جنوب به رشته‌کوه البرز، از شرق به شهرستان تنکابن و از غرب به استان گیلان (شهرستان رودسر) محدود بوده و دارای ۲ شهر، ۱ بخش، ۴ دهستان و ۱۴۰ آبادی دارای سکنه است. شهرستان رامسر با مناظر زیبا و جاذبه‌های منحصربه‌فرد طبیعی، یکی از مناطق برتر کشور در طبیعت‌گردی محسوب شده و سالانه پذیرای مسافران و گردشگران بسیار زیادی است.

 
                               

اجلاس     گردشگری     نوروز     مازندران        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :