موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/121765 :کد

معاون شهرداری ساری:

گردشگری راه برون رفت ساری از رکود است

  چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۵:۰۱
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -گردشگری راه برون رفت ساری از رکود است

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری ساری، رونق گردشگری را تنها راه برون رفت مرکز استان از رکود اقتصادی برشمرد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری ساری، رونق گردشگری را تنها راه برون رفت مرکز استان از رکود اقتصادی برشمرد.


به گزارش تحلیل ایران محمد محبوب در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مواهب طبیعی خدادادی و تاریخ، فرهنگ و تمدن چندهزارساله مازندران، از  محجوریت استان در امکانات و زیرساخت‌های صنعتی و تولیدی، عدم شرایط لازم در کشاورزی و نبود صنایع تبدیلی در این حوزهابراز ناخرسندی کرد و افزود: همه این امور موجب شد که  با وجود استعدادهای فراوان نیروی انسانی، بیش‌ترین فارغ‌التحصیل بیکار را در این استان شاهد باشیم.

 

وی افزود: ما شاهد رشد استان‌های همجوار بخاطرداشتن امکانات و زیرساخت‌ها در طی سالیان متمادی هستیم اما استان مازندران همچنان در رکود اقتصادی، عدم اشتغال و عدم بهرمندی از منابع درآمدی رنج می‌برد.

 

وی با اشاره به دغدغه رهبری در بحث تولید و اشتغال، بر ترسیم یک مسیر درست در استان تأکید کرد و افزود: داشتن مواهب طبیعی در استانیک مزیت رقابتی بوده و با رونق گرذشگری هم درآمد پایدار و هم اشتغال ایجاد و شهروندان و روستانشینان از منابع مالی و رشد بهره‌مند خواهند شد.

محبوب افزود: در مجموعه مدیریت شهری شهر ساری با تدوین سند چشم‌انداز ۲۰ ساله برای مرکز استان باور ما ایناست که تنها راه برون رفت مرکز استان و استان از مشکل رکود اقتصادی، رونق صنعت گردشگری است.

 

وی با بیان اینکه طی چهار سال، شهرداری ساری برنامه‌های خوبی را در حوزه گردشگری شهری پیش‌بینی کرده است، افزود: تمامی پروژه‌های مصوب شهر ساری دارای پیوست فرهنگی و اجتماعی با محوریت گردشگری بوده و بوستان ملل، پارک زارع و پروژه بوستان ولایت به‌عنوان بزرگ‌ترین مجتمع فرهنگی استان در این راستا بوده‌اند.

 

محبوب با اشاره به اینکه در یک روز بیش از هزار نفر از تور رایگان ساری‌گردی بازدید داشته‌اند، افزود: تا این تاریخ بیش از هشت هزار نفر از تور ساری‌گردی بهرمند شدند و از اماکن تاریخی و طبیعت بکر اطراف ساری استفاده کرده‌اند.

 

محبوب فضاسازی و تبلیغات محیطی، نصب المان‌های نوروزی برگرفته از معماری بومی و محلی، برقراری سه کمپ نورزوی در وردوی‌های شهر ساری، پکیج فرهنگی حاوی ماکت میدان ساعت، نقشه شهر ساری و بروشورهای گردشگری، طراحی دفترچه گردشگری دوزبانه، تهیه کیسه زباله برای خوروهای مسافران و کمپین نه به گرتاب زباله از ماشین را از جمله اقدامات شهرداری ساری برای ایام نوروز برشمرد.

 

وی افزود: روزانه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در جزیره پارک ملل، اجرای مراسم آیینی همراه با اجرای زنده موسیقی داریم و و محوریت این برنامه با پاسداشت شهدای مدافع حرم است.

وی با بیان اینکه گردشگری تنها مختص ایام نوروز نخواهد بود، افزود: در معاونت فرهنگی شهرداری، کارگروه گردشگری راه‌اندازی و سند جامع گردشگری مرکز استان نیز تدوین شده است و براساس آن 

                               

فرهنگی     شهرداری     ساری     کشاورزی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :