موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/68000 :کد

0

بانک اطلاعات شرکت‌های دانش بنیان مازندران تدوین شود

  شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۰
تعداد بازدید : ۱۱۷   
 تحلیل ایران -بانک اطلاعات شرکت‌های دانش بنیان مازندران تدوین شود

رئیس کمیسیون تحقیقات، خدمات فنی مهندسی و فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی مازندران با تاکید بر شناسایی توانمندی‌های مهندسان جوان، گفت: بانک اطلاعات شرکت‌های دانش بنیان مازندران تدوین شود.

رئیس کمیسیون تحقیقات، خدمات فنی مهندسی و فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی مازندران با تاکید بر شناسایی توانمندی‌های مهندسان جوان، گفت: بانک اطلاعات شرکت‌های دانش بنیان مازندران تدوین شود.

 

به گزارش  تحلیل ایران، سید باقر اصفهانی امروز در نشست با صاحبان صنایع اقتصادی و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان با موضوع ارزیابی و شناسایی بنگاه‌های اقتصادی استان در حوزه دانش بنیان، اظهار داشت: باید با شناسایی بنگاه‌های اقتصادی مورد نیاز استان اقدام مهمی در جهت  رفع موانع و مشکلات به سمت اجرایی شدن صورت گیرد.

 

وی افزود: امسال باید تعداد بیشتری از شرکت‌هایی که قابلیت تبدیل شدن به شرکت دانش بنیان را دارند را شناسایی کنیم.

اصفهانی گفت: هر جامعه نان خرد خود را می‌خورد که باید از بی‌اطلاعی و نداشتن آگاهی فاصله بگیریم و صاحبان تولید را با مزایای شرکت‌های دانش بنیان آشنا کنیم.

 

وی  با اشاره به اهمیت رشد مطلوب در جامعه, گفت: علاوه بر شرکت‌های دانش بنیان باید به محصولات این شرکت‌ها را در نظر داشته باشیم.

اصفهانی بیان داشت: برای افزایش تراز ملی که 21 شاخص نظیر تولید، ثروت، نرخ تورم، رکود، باید به همه عوامل توجه  شود و برای رشد و توسعه جامعه تلاش کرد.

 

رئیس کمیسیون تحقیقات، خدمات فنی و مهندسی و فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی مازندران گفت: دستگاه‌های اجرایی با اهداف پارک علم و فناوری بیشتر آشنا شوند که در این زمینه نقش دانشگاه‌ها نیز بسیار مهم است.

 

وی بیان داشت: بسیاری از شرکت‌ها دارای توانمندی هستند که با داشتن امکانات و نیروهای متخصص ظرفیت تبدیل شدن به دانش بنیان شدن را دارند که باید مورد توجه قرار گیرند.

اصفهانی افزود: می‌توانیم با مدیریت درست، از کارآفرینان و فناوران در استان استفاده شود تا مازندران با ظرفیت خاص خود به جایگاه واقعی و مهم خود دست یابد.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :