موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/68069 :کد

0

ایده‌های دانش‌بنیان کشاورزی در مازندران حمایت می‌شود

  شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۱
تعداد بازدید : ۱۱۴   
 تحلیل ایران -ایده‌های دانش‌بنیان کشاورزی در مازندران حمایت می‌شود

مدیر تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی مازندران با تاکید بر تقویت زیرساخت‌های فناوری در بخش کشاورزی استان، گفت: ایده‌های دانش بنیان کشاورزی در مازندران حمایت می‌شود.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی مازندران با تاکید بر تقویت زیرساخت‌های فناوری در بخش کشاورزی استان، گفت: ایده‌های دانش بنیان کشاورزی در مازندران حمایت می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، حسین نگهدار امروز در جلسه شرکت‌های دانش بنیان مازندران در اتاق بازرگانی استان، اظهار داشت: مازندران در زمینه کشاورزی حرف نخست را در کشور زده که باید به این قطب اثرگذار اقتصادی کشور توجه ویژه‌ای شود.

وی افزود: مازندران دارای ظرفیت بالقوه زیادی در زمینه اقتصادی بوده که باید این ظرفیت را به بالفعل در آوریم.

 

نگهدار گفت: بسیاری از صاحبان بنگاه‌های اقتصادی به ویژه در زمینه کشاورزی با مزایای پارک علم و فناوری آشنا  نیستند که ابتدا آموزش باید در دستور کار قرار گیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به کشاورزی بودن استان در بحث دانش بنیان سازی؛ مدیریت مزرعه از اهمیت بالایی برخوردار بوده که با افزایش اطلاعات تولیدکنندگان می‌توانیم تولید دانش، محصولات و بهره‌وری را افزایش دهیم.

 

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی مازندران  گفت: متاسفانه بسیاری از کشاورزی ما سنتی بوده که باید از این سنتی شدن گذر کرد و به سمت صنعتی شدن پیش برویم.

نگهدار افزود: مازندران در 14 محصول رتبه اول را در کشور دارد که انتظار داریم پارک علم و فناوری استان در زمینه زراعت، باغداری، کشاورزی و دام و طیور صاحبان این صنعت را با مزایای پارک آشنا کند.

 

وی بیان کرد: باید با تعامل میان همه واحدهای تولیدی و دستگاه‌های اجرایی از واحدهایی که ایده‌های نو و تبدیل شدن به بنیان شدن را دارند حمایت کنیم  تا در همه زمینه‌ها استان مازندران موثر در کشور باشد.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :