موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/68796 :کد

0

تعطیلی ۷۰ درصد واحدهای تولیدی استان مازندران

  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۵
تعداد بازدید : ۱۳۳   
 تحلیل ایران -تعطیلی ۷۰ درصد واحدهای تولیدی استان مازندران

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران، از تعطیلی ۷۰ درصد واحدهای تولیدی استان خبر داد.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران، از تعطیلی ۷۰ درصد واحدهای تولیدی استان خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران، نصرالله دریابیگی شامگاه دوشنبه در نشست  سه جانبه‌گرایی دولت،کارگر و کارفرما به مناسبت هفته کارگر در ساری اظهار داشت : مهمترین  عنصر در چرخه تولید کارگر است که با هنر خود چرخه تولید را می‌چرخانند.

وی افزود: باید با تعامل و گفتمان در مسیرعدالت مشکلات کارگران استان شناسایی وبرای حل آن مسئولان استانی اقدام کنند.

 

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران گفت: بیش از 70 درصد کارخانه‌ها و واحدهای ما به‌دلایل مختلف  راکد و یا نیمه  فعال است که با تعطیلی و یا ورشکستگی این  کارخانه ها، اولین قربانی کارگران هستند.

 

دریابیگی تصریح کرد: مهمترین دغدغه جامعه و مسئولان اشتغال است که مهمتر از ایجاد اشتغال آن است که با حفظ شاغلین عرصه تولید نگذاریم  این افراد از چرخه  کار و تولید خارج شوند.

وی بیان داشت: 120 هزار بازنشسته در استان مازندران  حقوق حداقل تأمین  اجتماعی را دریافت می‌کنند که باید با مدیریت درست  این اوضاع سامان یابد.

 

دبیر انجمن کارگران مازندران گفت: باید تشکل‌های کارگری تقویت  شوند و افرادی که نمی‌توانند به عنوان  حامی کارگران  فعالیت  کنند از میدان  خارج  شوند.

وی تصریح کرد: افزایش تولید، توسعه پایدار و عدالت  اجتماعی از خواسته‌های اصلی کارگران استان است.

 

دبیر انجمن کارگران مازندران افزود: متاسفانه کارگران صدرا، نساجی، چوب و کاغذ و بسیاری از کارگران کارخانجات در استان چند ماه حقوق خود را دریافت نکردند.

وی گفت: در اجرای فرمایشات  مقام  معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برای اجرای این نسخه شفابخش جامعه بایدکارگران در صف مقدم باشند که این امر نیاز و توجه مسئولان  استانی را می‌طلبد.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :