موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/68871 :کد

0

واردات محصولات کشاورزی به مازندران متوقف شود

  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۵
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -واردات محصولات کشاورزی به مازندران متوقف شود

معاون مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی مازندران با اشاره به کشاورزی بودن استان، گفت: واردات محصولات کشاورزی به مازندران متوقف شود.

معاون مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی مازندران با اشاره به کشاورزی بودن استان، گفت: واردات محصولات کشاورزی به مازندران متوقف شود.


به گزارش  تحلیل ایران، محمد اکبرزاده عصر امروز در جلسه چگونگی تولید محصولات ارگانیک استان در اتاق بازرگانی مازندران، اظهار داشت: سیستم کشاورزی پایدار باید نیازهای نسل حاضر را بدون به مخاطره انداختن نیازهای نسل آینده تأمین کند

وی افزود: کشاورزی و تولید محصول سالم متکی به روش‌های طبیعی کنترل آفات و بیماری‌ها بوده و در آن سموم و آفت استفاده نمی‌شود و 685 هکتار از اراض کشاور زی استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص داده شد.

 

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی مازندران, تصریح کرد: بسیاری از محصولات را می‌توان  در استان تولید کرد اما از استان‌های دیگر وارد می‌کنیم که خیانت به کشاورزی استان است.

 

اکبرزاده بیان داشت: باید کشاورزان و تولیدکنندگان بدانند هر محصولی نیاز به  شرا یط آب و هوایی خود دارد، به عنوان نمونه گل گاوزبان اکر در منطقه زاغمرز بهشهر کشت می‌شود کیفیت  بسیار پایینی دارد زیرا این منطقه به سطح دریا نزدیک است  و برای کشت اصولی, این محصول باید در ارتفاعات کشت شود.

 

وی گفت: برای گسترش محصول ارگانیک مانند گیاهان دارویی باید صنعت وابسته به آن در استان راه اندازی شود.کارخانه ای در تیرتاش بهشهر با همکاری بسیج  سازندگی و جهاد کشاورزی جهت خرید گیاهان دارویی در حال ساخت بوده که با راه اندازی آن مشکل خرید این محصولات رفع می‌شود.

 

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی مازندران بیان داشت: برای کشت گیاهان دارویی  در بالادست  در هر هکتار 40 تا 50 میلیون تومان برای کشاورز درآمد خواهد داشت.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :