موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/69617 :کد

0

شرایط برگزاری انتخابات سالم و پرشور در مازندران فراهم است

  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۲
تعداد بازدید : ۱۵۴   
 تحلیل ایران -شرایط برگزاری انتخابات سالم و پرشور در مازندران فراهم است

استاندار مازندران با تاکید بر برگزاری انتخابات در دو حوزه انتخابیه و ۶ شهرستان مازندران، گفت: شرایط برگزاری انتخابات سالم و پرشور در مازندران فراهم است.

استاندار مازندران با تاکید بر برگزاری انتخابات در دو حوزه انتخابیه و ۶ شهرستان مازندران، گفت: شرایط برگزاری انتخابات سالم و پرشور در مازندران فراهم است.


به گزارش تحلیل ایران، ربیع فلاح جلودار دقایقی پیش در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات مازندران در استانداری، اظهار داشت: طی تماس‌هایی که با فرمانداران دو حوزه انتخابیه و 6 شهرستان استان اخذ شده، زمینه حضور مردم در انتخابات به صورت پرشور فراهم شده است.

 

وی افزود: انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی در شهرستان‌های بابل، قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی  و سیمرغ در حال برگزاری بوده تا سرنوشت دو نامزد باقی مانده از 12 کرسی بهارستان دهم در مازندران مشخص شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه حضور مردم مازندران در انتخابات دور اول پرشور بوده است، تصریح کرد: انتظار داریم زمینه مشارکت مردم شهرهای استان در دور دوم انتخابات به مانند دور اول باشد.


فلاح با بیان اینکه قریب به 700 هزار مازنی در دو حوزه انتخابیه فوق، واجد شرایط رای دادن هستند، افزود: شرایط انتخاباتی آرام، پرشور و رقابتی در 6 شهرستان استان فراهم است.

وی با اعلام اینکه آرای مردم به سرنوشت انتخابات امروز بستگی دارد، گفت: با توجه به فصل کشاورزی استان، از مردم می‌خواهیم رای دادن را به ساعات پایانی روز موکول نکنند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه انتخابات دور دوم مجلس در 865 شعبه شهری و روستایی برگزار می‌شود، افزود: 529 شعبه فوق در روستاها مستقر بوده که نقشی تعیین کننده برای برگزاری انتخابات پرشور در دور دوم را دارند.

 

وی تعداد واجدین شرایط رای دادن در استان در این دوره از انتخابات را 693 هزار نفر اعلام کرد و گفت: زمان رای گیری تا ساعت 18 امروز ادامه دارد.

برخورد جدی با مصادیق بارز خرید و فروش انتخابات


دبیر ستاد انتخابات مازندران نیز در این نشست با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه مازندران، گفت: حضور مردم در شعبات اخذ رای مازندران پرشور است.

مهرداد ابراهیمی گفت: انتخابات مجلس در دو شهرستان  بابل و قائم‌شهر به دور دوم کشیده شد که تمام تمهیدات  را برای انتخابات سالم در دو حوزه انتخابیه فراهم شده است.

وی با تقدیر از اصحاب رسانه در اطلاع رسانی اخبار انتخاباتی، گفت: در زمینه حضور مشارکت مردم در مرحله  اول اصحاب رسانه بسیار  تاثیرگذار بودند.

 

ابراهیمی گفت: مازندران در مرحله  اول بیشترین مشارکت را در کشور داشت که امروز نیز تاکنون مردم علیرغم فصل کشاورزی و روز تعطیل در دو شهرستان  قائم‌شهر و بابل از همان ساعت اولیه پای صندوق‌های رای حاضر شدند.

 

وی تصریح کرد: با همکاری نیروی انتظامی این دوره  از انتخابات  نیز در آرامش و امنیت توام با اطمینان برگزار می‌شود. 14 هزار عوامل اجرایی و امنیتی این دوره  از انتخابات را برگزار می‌کنند.

وی بیان کرد: فضا به گونه ای آماده شد تا جای هیچ‌گونه  شبهه‌ای نباشد و در همه حوزه‌ها عوامل نظارت، بازرسان، نمایندگان کاندیداها در سر صندوق حضور دارند.

ابراهیمی گفت: 700 هزار نفر واجدین  شرایط رای دادن  هستند که متولدین قبل از 10 اردیبهشت 77 می‌تواند به عنوان رای اولی در این دوره از انتخابات  شرکت کنند.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :