موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/70751 :کد

0

مبادلات خارجی در بنادر مازندران افزایش یافت

  ﺳﻪشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۱
تعداد بازدید : ۱۲۶   
 تحلیل ایران -مبادلات خارجی در بنادر مازندران افزایش یافت

معاون اقتصادی و توسعه منطقه استانداری مازندران با تاکید بر تقویت صادرات محصولات در استان، گفت: مبادلات خارجی در بنادر مازندران افزایش یافت.

معاون اقتصادی و توسعه منطقه استانداری مازندران با تاکید بر تقویت صادرات محصولات در استان، گفت: مبادلات خارجی در بنادر مازندران افزایش یافت.


به گزارش تحلیل ایران، مهدی رازجویان ظهر امروز درمراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور اظهار داشت: مازندران از اهمیت فراوانی در تامین محصولات عمده کشور برخوردار بوده که باید به این استان نگاه ویژه شود.

وی افزود: نان یک ماده غذایی استراتژیک بوده که پایه امنیت و اساس اجتماع بوده که ارزش زیادی در جامعه دارد.

 

زارجویان بیان کرد:  ایران یک درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد اما مصرف نان در ایران، 2.5 برابر جهان است.

 

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل, بیان داشت: نظارت  بر خرید تضمینی، کاهش ضایعات نان، نظارت بر شبکه  توزیع و ارتقا کیفیت و آموزش به نانوایان در اولویت  برنامه‌های اقتصاد مقاومتی است که  یکی از چهار پروژه مهم در ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوده که پیگیری می‌شود.

 

زارجویان با بیان اینکه  10 درصد نان در استان دور ریز می‌شود, گفت: اگر بتوانیم جلوی این میزان هدررفت را بگیریم دو هزار میلیارد تومان به دولت کمک می‌شود.

وی گفت: با توجه به شرایط مناسب استان و استفاده از ظرفیت بنادر به ویژه  بندر امیرآباد می‌توانیم با کشورهای سی آی اس تبادلات کالا به کالا داشته باشیم.

زارجویان بیان کرد: مازندران در زمینه مرغ، تخم مرغ، برنج، مرکبات و بسیاری از محصولات رتبه خوبی در کشور دارد که می‌توانیم در بحث تامین گندم با کشورهای حاشیه دریای خزر مبادله داشته باشیم.

 

مدیرعامل سابق غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 نیز گفت: در دوران خدمت بنده تلاش شد از تعطیلی کارخانجات جلوگیری کرده تا منجر به  بیکاری افراد نشود.

ملک افزود: کارخانه‌ای که 4 سال پیش به دلیل تعطیلی 7 میلیاردی تعطیل بود  را دوباره به چرخه  تولید برگرداندیم تا هزاران نفر بیکار نشوند.

وی تصریح کرد: بندر امیرآباد از ظرفیت  خوبی برخوردار بوده که با تهیه 20 هکتار زمین برای 10هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                               

مبادلات     مازندران     اقتصادی     صادرات        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :