موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/71017 :کد

0

مازندران نیاز وارداتی برنج کشور را تأمین می‌کند

  چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۲
تعداد بازدید : ۱۲۲   
 تحلیل ایران -مازندران نیاز وارداتی برنج کشور را تأمین می‌کند

استاندار مازندران با اشاره به اجرای طرح خودکفایی برنج به صورت پایلوت کشوری در استان، گفت: ظرف پروسه سه ساله، مازندران نیاز وارداتی برنج کشور را تامین می‌کند.

استاندار مازندران با اشاره به اجرای طرح خودکفایی برنج به صورت پایلوت کشوری در استان، گفت: ظرف پروسه سه ساله، مازندران نیاز وارداتی برنج کشور را تامین می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران، ربیع فلاح جلودار بعد از ظهر امروز در دومین جلسه شورای اداری مازندران در استانداری با گرامی‌داشت روز جهانی کارگر و معلم، اظهار داشت: این دو قشر اثرگذار در جامعه نقش اساسی دارند و تکریم آنان نیز امری ضروری بوده است.

وی افزود: استعدادها و قابلیت‌های استان بی نظیر است و مازندران می‌تواند پایلوت اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی خواهد شد.

 

استاندار مازندران با اشاره به اینکه مازندران توانایی تولید برنج بخش عمده ای از کشور را داشته باشد، تصریح کرد: با اجرای طرح خودکفایی، کشاورزان مازندران می‌توانند جلوی 50 درصد واردات برنج خارجی به کشور را ظرف سه سال آینده بگیریم.

فلاح با بیان اینکه امنیت غذایی مهم ترین موضوع در حوزه مسائل اجتماعی و سیاسی است، افزود: باید در مازندران بیش از 500 هزار تن در سال برنج تولید تا جلوی واردات برنج در کشور گرفته شود.

 

وی با اعلام اینکه مازندران در سال‌های گذشته به واسطه سیاست زدگی عقب مانده است، گفت: مازندران از استان‌های پیشرو در ارتقا تولیدات داخلی برای جلوگیری از واردات محصولات کشاورزی است.

استاندار مازندران با اشاره به راهیابی 12 منتخب مردم مازندران به بهارستان دهم، افزود: امیدواریم با مشارکت نمایندگان مجلس بتوانیم در توسعه استان گام برداریم.

فلاح با بیان اینکه هر دهیاری مازندران باید یک پروژه اقتصادی در سال 95 تعریف کند، گفت: این موضوع را در قالب ابلاغ به دهیاران دستورالعمل اجرایی خواهیم کرد تا توسعه در روستاها بیشتر شود.

 

وی با بیان اینکه موضوعات مربوط به صادرات محصولات استان ساماندهی شده است، افزود:  هیئتی به سرپرستی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و استانداران حوزه دریای خزر، در یکی از کشورهای سی آی اس نشست مشترک خواهند داشت.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه روسیه به عنوان همسایه مازندران نیازمند بسیاری از محصولات غذایی و کشاورزی استان است، گفت: این کشور در یک قلم درخواست 500 هزار تن محصولات کشاورزی از تولیدکنندگان مازندرانی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تولیدات مازندران باید صادرات محور باشد و ادارات مرتبط باید در این زمینه تلاش مضاعفی داشته باشند، افزود: باید طرح‌های زیربنایی و پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی واگذار شود.

فلاح با اشاره به اینکه فرصت سرمایه‌گذاری در استان بسیار مهیا است، گفت: 13 هزار میلیارد ریال پروژه در بندر امیرآباد بهشهر در دست افتتاح داریم.

وی با بیان اینکه بیش از 100 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در سال گذشته و امسال بیش از 180 میلیارد تومان از سوی بنیاد برکت در مازندران انجام شده است، افزود: امیدواریم بتوانیم با این طرح‌های برکت مقام معظم رهبری برای رفع عقب ماندکی مازندران باید گام برداریم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه امور جوانان و نیازهای آنان باید از سوی فرمانداران و مسئولان جدی گرفته شود، گفت: برای این منظور جلسه فوق العاده ساماندهی جوانان، یکشنبه آینده در استانداری برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه بیش از 63 هزار شغل در سال 94 در مازندران ایجاد شده است، افزود: امیدواریم افزون بر این رقم بتوانیم در حوزه اشتغال جوانان گام اساسی برداریم.

فلاح با اشاره به اینکه قالب جوانان بیکار استان از فارغ التحصیلان هستند، گفت: کمیته راهبردی مشترک برای رفع مشکل جوانان بیکار فارغ التحصیل و تقویت شرکت‌های دانش بنیان رشد یافته است.

وی با بیان اینکه در آستانه اجرای طرح‌های دریا در استان هستیم، گفت: سال گذشته توانستیم به میزان 63 درصد بر غریق در سواحل بکاهیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه سه شهر مازندران، پایلوت پیشگیری از طلاق انتخاب شده است، افزود: مقوله اعتیاد از موضوعات خانمان سوز بوده که جامعه را در برگرفته است.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :