موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/71248 :کد

0

نظام جامع برنامه‌ریزی در مدارس استان مازندران اجرایی می‌شود

  پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۳
تعداد بازدید : ۱۶۰   
 تحلیل ایران -نظام جامع برنامه‌ریزی در مدارس استان مازندران اجرایی می‌شود

معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش مازندران، گفت: امسال نظام جامع برنامه‌ریزی در تمام مدارس استان مازندران اجرایی می‌شود.

معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش مازندران، گفت: امسال نظام جامع برنامه‌ریزی در تمام مدارس استان مازندران اجرایی می‌شود.


به گزارش  تحلیل ایران، محمد قنبری امروز در مراسم بزرگداشت مقام معلم در سالن همایش مجتمع آموزشی رفاهی متل بانک بابلسر با بیان اینکه ایمان، علم، عمل، آموزش و اخلاق از ارکان مهم در دستیابی به اهداف سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش کسور محسوب می‌شود اظهار داشت: مدیران و کارکنان نظام آموزش و پرورش جهت دستیابی به اهداف سند تحول بنیادین باید این ارکان پنج گانه را مورد توجه و پیگیری قرار دهند.

 

وی افزود: دستگاه تعلیم و تربیت موتور حرکت همه ما بوده و اگر این دستگاه دچار آسیب و یا خاموش شود باقی دستگاه‌ها نیز با آسیب جدی در جامعه روبه‌رو می‌شوند.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: برای دستیابی به اهداف عالی نظام و قرار گرفتن در جمع کشورهای برتر دنیا از نظر استانداردهای علمی، بهداشتی و اخلاقی باید رعایت نظم عمومی، آموزش و توجه به هنجارهای مقبول در کشور جدی گرفته شود.

قنبری با اشاره به اینکه 506 هزار دانش‌آموز زیر نظر 40 هزار معلم در مدارس استان مشغول علم‌آموزی و کسب مهارت هستند گفت: در پایه اول ابتدایی 100 درصد جذب در مدارس استان در سال 94 صورت گرفته است.

 

وی با بیان اینکه 28 پژوهشگاه دانش‌آموزی در استان فعالیت دارند، افزود: آموزش و پرورش مازندران موفق به کسب رتبه برتر جشن پژوهی کشور در سال 94 شد.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه در سال 91 هیچ مدرسه‌ای با عنوان پژوهش محور در مازندران فعالیت نداشت خاطرنشان کرد: اکنون بیش از 98 مدرسه پژوهش محور در سراسر استان فعالیت دارند.

 

قنبری با بیان اینکه در سال جاری نظام جامع برنامه‌ریزی در تمام مدارس مازندران اجرایی می‌شود تأکید کرد: در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل نام‌گذاری شده، صرفه‌جویی در منابع انسانی و ساماندهی باید به نحو مطلوب در مدارس استان انجام شود.

وی افزود: 99 درصد از منابع تخیص یافته در آموزش و پرورش استان، صرف هزینه‌های جاری و حقوق همکاران می‌شود.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                               

نظام     برنامه ریزی     مازندران     پژوهش        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :