موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/71380 :کد

0

سد گلورد نکا تا پایان امسال آبگیری می‌شود

  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۰
تعداد بازدید : ۱۴۸   
 تحلیل ایران -سد گلورد نکا تا پایان امسال آبگیری می‌شود

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۱ درصدی ساخت سد گلورد گفت: سد گلورد نکا تا پایان امسال آبگیری می‌شود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۱ درصدی ساخت سد گلورد گفت: سد گلورد نکا تا پایان امسال آبگیری می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، ابراهیم یخکشی در حاشیه بازدید از سد گلورد نکا، اظهار داشت: با ساخت این سد از وقوع سیل در شهرستان نکا جلوگیری و آب کشاورزی کشاورزان نیز تأمین می‌شود.

 

وی افزود: در گذشته این سد برای مصرف کشاورزی بود اما اکنون بحث آب شرب مطرح است که با برنامه‌ریزی مناسب درحال اجرا است.سدگلورد تاکنون 81 درصد پیشرفت فیزیکی داشت که در صورت تامین به موقع اعتبار تا پایان امسال آبگیری می‌شود.

 

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران افزود: برای آبگیری و اتمام  سدبه 160 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که از این میزان 80 تا 100 میلیارد تومان برای مرحله آبگیری است.

یخکشی گفت: با آبگیری و افتتاح این سد، آب کشاورزی 25 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دشت نکا و بهشهر و آب شرب 38 میلیون متر مکعبی شهرهای پایین دست نکا، بهشهر و گلوگاه تامین می‌شود.

 

وی تصریح کرد: از دیگر اهداف این سد،توسعه دامپروری، صنایع جنبی کشاورزی و پرورش آبزیان، ایجاد اشتغال و توسعه گردشگری، کنترل سیلاب‌های مخرب و تامین انرژی برقابی است.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران افزود: این سد از نوع سنگریزه‌ای با رویه بتنی بوده و ارتفاع آن از پی 113 متر، رقوم تاج سد 739 متر، عرض کل سد در پی 370 متر و طول تاج سد 270 متر است.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                               

آبگیری     منطقه     مازندران     افتتاح        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :