موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/74519 :کد

0

ترویج مد‌های سیاسی از سوی دشمنان

  پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۰۲
تعداد بازدید : ۱۱۷   
 تحلیل ایران -ترویج مد‌های سیاسی از سوی دشمنان

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: دشمن در مسائل سیاسی هم به‌دنبال ترویج مد‌های سیاسی است، برای او مهم نیست که چه‌کسی بر سر کار می‌آید، مهم این است که منافع استعماری او دنبال شود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: دشمن در مسائل سیاسی هم به‌دنبال ترویج مد‌های سیاسی است، برای او مهم نیست که چه‌کسی بر سر کار می‌آید، مهم این است که منافع استعماری او دنبال شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، ‌سعید جلیلی چهارشنبه شب در همایش حامیان گفتمان نوین انقلاب اسلامی در جمع مردم چالوس با بیان اینکه انقلاب اسلامی جوان‌ترین قدرت در مصاف با قدرت‌های فرتوت و رو به اضمحلال است،‌ اظهار داشت: انقلاب اسلامی جوان است چون بانشاط، شجاع و خط‌شکن است.

جلیلی در ادامه تصریح کرد: فکر انقلابی به‌دنبال «الگو» برای یافتن سبک زندگی و انتخاب آگاهانه است.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه «الگو»، شاخص و قدرت ارزیابی و قضاوت به جهان می‌دهد، افزود: الگو یعنی انتخاب آگاهانه و آزادانه برای استفاده حداکثری از امکانات و در تفکر انقلاب اسلامی نیز الگو یعنی انتخاب بر اساس ‌اصول لایتغیر‌ و به‌کارگیری امکانات به بهترین شکل، لذا الگوهای انقلاب اسلامی همیشه باطراوت و نشاط است، به‌خلاف مدها که به‌سرعت پیر می‌شوند و تازگی خود را از دست می‌دهند.

 

وی اضافه کرد:‌ در تفکر غیر‌انقلابی مدپرستی به‌معنای انفعال در برابر دیکته دیگران ترویج می‌شود و برخی جوان را منفعل، خودباخته و دیکته‌پذیر برای القای منافع خود تحت عنوان مد می‌خواهند؛ چه در مد سیاسی و چه در مد اقتصادی.

 

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان تصریح کرد: همان‌گونه که در اقتصاد، مدپرستان تابعی از منافع کارتل‌ها هستند، در سیاست نیز مدبازان‌سیاسی تابعی از منافع دیگران هستند.

جلیلی اضافه کرد: طول عمر مدپرست‌ها به‌اندازه مدهاست و برخی در حوزه اندیشه نیز تابع مد هستند به همین دلیل طول عمر آنها کوتاه است.

 

وی با بیان اینکه بر مبنای مد، ناگهان کسانی که چپ‌ترین تفکرات را دارند، روز بعد راست‌گرا می‌شوند تصریح کرد: ترس دشمن از جوان انقلاب اسلامی به این خاطر است که به‌جای پذیرش مدهای القایی چه در زمینه ‌سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به‌دنبال خلاقیت، تعالی و حرکت فراتر از کلیشه‌های القایی است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه امام صادق(ع)‌ در ادامه گفت: الگوی حق‌محور، همیشه جوان و باطراوت است چون حق ماندنی است و ترس دشمنان از آن است که ملتی حقیقت را می‌فهمد و همیشه جوان باقی می‌ماند.

 

وی خاطر‌نشان کرد: دشمنان می‌فهمند با ظهور حقیقت،  باطل رفتنی است و برای همین نگران هستند.

 

جلیلی ادامه داد: دشمن در مسائل سیاسی هم به‌دنبال ترویج مد‌های سیاسی است، برای او مهم نیست که چه‌کسی بر سر کار می‌آید، مهم این است که منافع استعماری او دنبال شود، چه نظام‌های سلطنتی این منافع را تأمین کنند یا دموکراسی‌های دروغین، و گاهی از رژیم‌های مستبد حمایت می‌کنند.

 

وی تأکید کرد: اینها مد‌های سیاسی هستند که نظام‌های استکباری برای تأمین منافع خود به‌دنبال ترویج آنها هستند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی الگویی بر‌اساس حقیقت شکل بگیرد دشمن نمی‌تواند الگوهای سیاسی خود را القا کند، دشمن نگران جوان انقلاب اسلامی است و جوانانی که در انقلاب اسلامی تربیت می‌شوند. دشمن نگران حرکتی است که براساس گفتمان انقلاب شکل گرفته و تکثیر می‌شود.

وی افزود: جوان انقلاب اسلامی کسی است که دشمن تمام تلاش خود را می‌کند تا جلوی پیشرفت او را بگیرد اما جوانی که بر‌اساس الگوی انقلاب اسلامی پیشرفت کرده مقابل دشمن می‌ایستد.

 

جلیلی ادامه داد: دشمن می‌داند تا زمانی که الگوی انقلاب اسلامی وجود دارد نه‌تنها موفق نمی‌شود بلکه حیات او هم در خطر می‌افتد به همین خاطر نمی‌خواهد این الگو تکثیر شود.

وی ادامه داد: دشمن می‌داند اگر الگوی یک جوان حضرت علی اکبر علیه السلام باشد تمام مناسبات او به هم می‌ریزد زیرا ایشان یک فرد نیست یک تفکر است.

جلیلی گفت: در منظومه معرفتی حضرت علی اکبر و سید الشهدا علیه السلام به ما می‌گویند چگونه می‌شود به این الگو اقتدا کرد و این الگو چه مختصاتی دارد و زیارت عاشورا به ما یاد می‌دهد چگونه از این بزرگان الگو بگیریم.

 

وی ادامه داد: شرط اول الگوگیری از عاشورا این است که تکلیف خود را با جبهه مقابل مشخص کنیم. از صف اول تا آخر باید این دشمن را بشناسیم تا بتوانیم با آن مقابله کنیم و بصیرت یعنی اینکه اگر جایی دشمن خوشحالی می‌کند حساس بشویم، اگر دشمن از مسئله‌ای راضی می‌شود باید بفهمیم این چه موضوع مهمی است و هوشیار باشیم.

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: اگر در زمانی که باید، موضع نداشته باشیم اقدام و حرکت بی‌فایده است. این‌گونه نیست که دشمن فقط از زور استفاده کند بلکه از تزویر هم استفاده می‌کند.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :