موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/74656 :کد

0

۱۶۰طرح خوداشتغالی در روستاهای مازندران اجرا می‌ شود

  جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۱
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -۱۶۰طرح خوداشتغالی در روستاهای مازندران اجرا می‌ شود

معاون سرمایه‌گذاری و اشتغال اداره‌کل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران گفت: در اجرای طرح‌های خوداشتغالی و سرمایه‌ای برای این استان ۱۶۰ طرح پیشنهاد شده که این طرح‌ها در حال رسیدگی است تا...

معاون سرمایه‌گذاری و اشتغال اداره‌کل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران گفت: در اجرای طرح‌های خوداشتغالی و سرمایه‌ای برای این استان ۱۶۰ طرح پیشنهاد شده که این طرح‌ها در حال رسیدگی است تا در روستاها اجرایی شود.


به گزارش تحلیل ایران، محمد اسفندیاری شامگاه پنجشنبه در همایش شوراها و دهیاری‌های بخش مرکزی شهرستان در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل اظهار داشت: آمل سرآمد تولید گردشگری، معدن، صنعت، کشاورزی بوده و بسیاری از بخش‌هایی که سرمایه‌ای است در این شهرستان جمع شده است و این شهرستان به نوعی سرآمد استان است و یک شهرستان ترانزیتی کشور و استان محسب می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در بدو پیدایش انقلاب اسلامی ایران اسلامی همیشه مورد تخاصم بسیاری از کشورهای بیگانه بوده است و با ایحاد نیرنگ‌ها و فتنه‌های زیاد سعی بر نابودی این نظام داشتند تا به امروز این روند ادامه داشت، افزود: اکنون فشار بیشتر را بر اقتصاد کشور آوردند و با روندهایی چون نشستن با سران عرب و کاهش قیمت نفت سعی بر سنگ‌اندازی اقتصاد ایران اسلامی دارند

اسفنیاری ادامه داد: با منویات و توجهات مقام معظم رهبری طی چند سال اخیر و تاکید بر اقتصاد مقاومتی از سوی ایشان مورد توجه مسئولان دولتی قرار گرفت و سعی شده در مقابل حیله‌های دشمنان با ایحاد راه‌کارهای اقتصاد مقاومتی ایستادگی کنیم.

 

معاون اداره کل امور روستایی شوراها و دهیاری‌های استانداری مازندران با بیان اینکه اجرای طرح اقتصاد مقاومتی با توجه بر طرح‌های دانش بنیان و درون‌گرایی در امر اقتصادی مورد توجه شد تا به طرح‌های مهم ورود یابیم، عنوان کرد: نظام جمهوری در برابر این تخاصم و حیله‌های دشمنان راهکارهای بسیاری در داخل کشور دارد که طی این سال‌ها در دستور کار قرار داده است.

وی با تاکید براینکه به دستور وزارت کشور ستاد اقتصاد مقاومتی در استانداری‌های تشکیل شد و در راس آن استاندار امور اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی قرار گرفت، اظهار داشت: اجرای طرح هر روستا با یک طرح مدنظر گرفته شد و هم‌اکنون اجرای این طرح‌ها در سه بخش طرح‌های مشارکتی مستقیم و غیرمستقیم، طرح‌های خود اشتغالی و دانش‌بینان در دستور کار قرار گرفت.

 

اسفندیاری با بیان اینکه در اجرای طرح مشارکتی با حضور 25 نفر در یک روستا انجام می‌شود تا اشتغال جوانان بی‌کار و فارغ‌التحصیل در روستاها بکارگیری شود، افزود: در این پروژه در صورت ارایه طرح در داخل روستا بدون سود مرزی و دریافت وثیقه، با کمک 60 درصدی دولت جهت تسهیلات با اعتباری بالغ بر 750 میلیون تومان مشارکت می‌شود.

مسئولان آمل در مدیریت شهری عملکرد شفاف داشته باشند


امام جمعه آمل نیز گفت: مسئولان دولتی و سازمانی این شهرستان در زمان فعالیت‌شان و مدیریت شهری عملکرد شفاف و درست داشته باشند.

حجت‌الاسلام محمدعلی رحمانی‌آملی با بیان اینکه با قرار گرفتن در مسیر صحیح و مستقیم برکت بر زندگی انسان در ابعاد مختلف قرار می‌گیرد، گفت: مسؤولان پست دولتی و سازمانی در زمان فعالیت‌شان باید عملکرد شفاف و درست داشته باشند.

 

وی با تاکید براینکه اگر نیت مسؤولان برای جلب رضایت خداوند و حرکت در راستای خدمت به مردم باشد مسیر سعادت طی می‌شود، عنوان کرد: باید روز به روز در نظام جمهوری اسلامی شاهد رشد و پیشرفت بود.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان از دهیاران خواستار شد تا مساجد خود را خالی نگذارند، افزود: دهیاران و شوراها برای استفاده از روحانی در امر معنوی هماهنگی لازم را با سازمان تبلیغات داشته باشند تا از وجود مبلغ دینی بهره‌مند شوند.

ایجاد طرح‌های مشارکتی در روستاها

بخشدار مرکزی آمل نیز با بیان اینکه فضا برای ایجاد درآمد و کسب و کار در روستاها فراهم است و باید اعضای شورای اسلامی و دهیاران تلاش بیشتری داشته باشند، گفت: سال جاری بر اساس منویات رهبر انقلاب اسلامی به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده است باید همه دغدغه مسئولان در شهر و روستا ایجاد اشتغال و عملیاتی کردن برنامه‎ها باشد و باید با حرکت جهادی در جامعه دست به اقدام و عمل زد.

 

رئیس اوقاف و امورخیریه آمل گفت: با توجه به 100 بقاع متبرکه و امام‌زاده در این شهرستان این مکان‌های مقدس نیاز به توجه بیشتر دهیاران، اعضای شورای اسلامی و مردم دارند. 

حجت‌الاسلام رسول علیخانی با بیان اینکه دهیاران و اعضای شورای اسلامی به امور وقفی و موقوفات در سطح روستاها توجه داشته باشند، بیان کرد: مدیریت موقوفات، مدیریت بقاع متبرکه و انجام امور فرهنگی از وظایف مسؤولان اوقاف و امور خیریه است و باید در زمینه توجه به وقف و احیای موقوفات همه افراد جامعه تلاش داشته باشند.

 

وی با تاکید براینکه دهیاران و اعضای شورای اسلامی برای برگزاری امور قرآنی از حمایت مادی و معنوی اداره اوقاف و امور خیریه در این شهرستان بهره ببرند، عنوان کرد: مرکز قرآنی بصیرت این شهرستان که در جوار آستان مقدس امامزاده ابراهیم (ع) جای دارد، مرکز قرآنی مجهز و هوشمند است که در آن برای اجرای امور قرآنی تلاش‌های زیادی انجام شد.

 

علیخانی با اشاره به اینکه در زمینه موقوفات این نهاد با اهداف مختلف واقفان روبرو است، افزود: بسیاری از موقوفات برای هزینه در مراسم عزاداری اهل بیت و سیدالشهدا (ع) در نظر گرفته شدند و در آنها قید مکان برای هزینه در مکانی خاص لحاظ شده است.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :