موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/74700 :کد

0

تداوم بارش شدید باران و وقوع سیلاب در مازندران

  جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۵
تعداد بازدید : ۱۲۷   
 تحلیل ایران -تداوم بارش شدید باران و وقوع سیلاب در مازندران

به‌دنبال بارش شدید باران و وقوع سیلاب در مازندران، ترافیک در محورهای مواصلاتی استان نیمه سنگین گزارش شده و هوای برخی مناطق کوهستانی در ارتفاعات همراه با ریزش برف بوده است.

به‌دنبال بارش شدید باران و وقوع سیلاب در مازندران، ترافیک در محورهای مواصلاتی استان نیمه سنگین گزارش شده و هوای برخی مناطق کوهستانی در ارتفاعات همراه با ریزش برف بوده است.


به گزارش تحلیل ایران، هم‌اکنون بارش شدید باران در تمامی نقاط استان در مناطق غربی، شرقی و مرکزی استان تداوم داشته و این بارش‌ها تا عصر فردا در مازندران خواهد ماند.

به دنبال بارش شدید باران و تگرگ در استان مازندران، 27 راس گوسفند در منطقه پشتکوه بخش چهاردانگه ساری تلف شده است.

همچنین بارش شدید باران و برف در مناطق کوهستانی دو هزار و سه هزار تنکابن، کجور نوشهر، هزارجریب نکا و بهشهر و دودانگه و چهاردانگه ساری چهره بهاری مازندران را سفیدپوش کرده است.

فرمانده پلیس راه مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم‌ اظهار داشت: به واسطه بارش شدید باران، ترافیک نیمه سنگینی در بخش‌هایی از محور کندوان گزارش شده است.

سرهنگ جعفر محمدنژاد با بیان اینکه هیچ محور مواصلاتی در استان مسدود نیست، افزود: تردد در محورهای استان باید با احتیاط لازم صورت گیرد چرا که همه محورهای مازندران بارانی گزارش شده است.

نوربخش داداشی، مدیرکل هواشناسی مازندران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به وقوع تندباد و بارش شدید باران از دیشب در این استان گفت: بارش باران در مناطق کوهپایه و برف در ارتفاعات مناطق غربی مازندران گزارش شده است.

وی با بیان اینکه وضعیت دریای مازندران در حال حاضر مواج گزارش شده از مسافران و مردم خواست تا از اقامت در بستر رودخانه‌ها، مسیل‌ها, آبراهه‌ها و حاشیه سواحل خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به هشدار مدیریت بحران مازندران مبنی بر وقوع سیلاب در استان، از جنگل‌نشینان خواست تا نسبت به جمع آوری احشام و انتقال به مکان مطمئن‌تر اقدام و از اقامت شبانه در داخل جنگل برای تفرج و بهره‌برداری خودداری کنند.

داداشی با بیان اینکه شرایط برای وقوع سیلاب‌های ناگهانی، صاعقه روی ارتفاعات، طوفان‌های تندری، رگبارهای موقت شدید و تگرگ در استان وجود دارد, گفت: هم‌اکنون سرعت باد در استان 22 کیلومتر بر ساعت گزارش شده و نم نسبی در مازندران با جهت باد شرقی 100 درصد است.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                               

تداوم     بارش     باران     مازندران        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :