موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/75279 :کد

0

تجلیل پیشکسوتان دفاع مقدس و خانواده شهدای مدافعان حرم

  دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۳
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -تجلیل پیشکسوتان دفاع مقدس و خانواده شهدای مدافعان حرم

به مناسبت سوم خرداد همایش پیشکسوتان و تجلیل از رزمندگان و شهدای عملیات بیت المقدس و مدافعین حرم مازندران در ساختمان اصلی مرکز فرهنگی دفاع مقدس این استان برگزار شد.

به مناسبت سوم خرداد همایش پیشکسوتان و تجلیل از رزمندگان و شهدای عملیات بیت المقدس و مدافعین حرم مازندران در ساختمان اصلی مرکز فرهنگی دفاع مقدس این استان برگزار شد.


به گزارش تحلیل ایران، به مناسبت سوم خرداد سالروز بزرگداشت حماسه آزادی خرمشهر قهرمان با حضور نیروهای مسلح استان، مردم و مسئولان، مراسم تجلیل از پیشکسوتان، رزمندگان و شهدای عملیات بیت المقدس و مدافعین حرم مازندران در سالن تانک فارمای مرکز فرهنگی دفاع مقدس این استان برگزار شد.

 

سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در این مراسم با اشاره به اینکه مردم غیور ایران خرمشهر تخریب شده را ساختند، اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش در این مکان معرفی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان مازندران به مردم است که بگوییم ما با کمک مردم، نیروهای مسلح پیشکسوتان و مسئولان این مرکز فرهنگی دفاع مقدس را می‌سازیم.

 

وی با بیان اینکه ساختمان تانک فارما ساختمان اصلی مرکز فرهنگی دفاع مقدس است، افزود: این ساختمان در منطقه عملیاتی والفجر8 قرار گرفته و قرار است عملیات والفجر هشت و نقش لشکر همیشه پیروز 25 کربلا را در این منطقه نمایش داده شود.

 

ملکی با بیان اینکه لشکر25 کربلای مازندران یکی از فاتحان شهر فاو بود، افزود: بسیاری از لشکرها نقش داشتند اما نقش لشکر 25 کربلا ویژه بود. با توجه به این ظرفیت و اقلیم منطقه ستادکل نیروهای مسلح به ما ابلاغ کرد که عملیات والفجر هشت را اینجا معرفی کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اینکه خرمشهر حماسه مقاومت و حماسه آزادی را به ما آموخت، گفت: حماسه مقاومت را اگر چه برادران ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران، بسیج،  عشایر عرب خرمشهر، نیروی انتظامی، کمیته انقلاب اسلامی، ژاندارمری و شهربانی، و تکاروران نیروی دریایی نقش ویژه ای داشتند اما هیچ وقت سرزمین خرمشهر بهنام محمدی جوان 13 ساله خرمشهری را که 28 روز در آتش مقاومت کرد تا شهید شد، فراموش نخواهد کرد.

 

ملکی با بیان اینکه تاریخ این حماسه را ثبت کرد، یادآور شد: حماسه بزرگ آزادی با وحدت نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسدارن ، بسیج و نیروهای مردمی عشایر عرب خوزستان خلق شد.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه برابر ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح برنامه های امسال سوم خرداد با ارتش جمهوری اسلامی است، افزود: امروز برنامه‌های وسیعی در سطح استان در حال برگزاری است.

وی از برپایی مراسم صبحگاه مشترک در بیشتر ادارات و سپاه نواحی شهرستان‌ها خبر داد و گفت: دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر صبحگاه مشترک استانی را میزبان بود.

ملکی گفت: کمیته ایثارگران ستاد بزرگداشت حماسه آزادی خرمشهر قهرمان در مازندران برنامه غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای استان را برای عصر امروز برنامه‌ریزی کرد که مردم شهید پرور استان با حضور در گلزارهای شهدا در سراسر استان به پابوسی شهدا رفتند.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :