موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/75640 :کد

0

عصر شعری با موضوع مدافعان حرم مازندران برگزار می‌شود

  چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۹
تعداد بازدید : ۱۰۳   
 تحلیل ایران -عصر شعری با موضوع مدافعان حرم مازندران برگزار می‌شود

مراسم عصری با مدافعان حرم مازندران با شعرخوانی شاعران برتر استان در مازندران برگزار می‌شود.

مراسم عصری با مدافعان حرم مازندران با شعرخوانی شاعران برتر استان در مازندران برگزار می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران احد جاودانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: مراسم عصری با مدافعان حرم به منظور گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم مازندران با حضور و شعرخوانی شعرای برتر مازندران در ساری برگزار می‌شود.

وی افزود: این مراسم همراه با اجرای موسیقی دفاع مقدس و روایت روایان مدافع حرم از ساعت 16 تا 18 روز پنجشنبه 6 خرداد در سالن هراتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار می‌شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با دعوت از خانواده شهدا و ایثارگران استان، تصریح کرد: در این مراسم جانبازان و خانواده شهدای مدافع حرم مازندران در حادثه خان طومان نیز حضور دارند.

جاودانی با تاکید بر معرفی بیشتر سیره و منش عملی شهدای مدافع حرم از سوی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه به آیندگان، افزود: باید اندیشه‌های شهدا در حوزه مدافعان حرم از طریق ابزارهای فرهنگی به آیندگان انتقال داده شود.

 

وی با بیان اینکه شهرداری ساری، سازمان بسیج رسانه، شبکه تبرستان، حوزه هنری، سپاه کربلای مازندران، ارشاد ساری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برای برپایی این مراسم تلاش کردند، گفت: رسانه‌های مازندران با ایجاد مصاحبه با خانواده شهدای مدافع حرم، نقشی اثرگذار در معرفی آثار شهدا در جامعه ایفا کنند.

مدیرکل ارشاد اسلامی مازندران یادآور شد: درس آموزی از مکتب و سیره شهدای مدافع حرم در جامعه بر همگان واجب بوده و اهالی فرهنگ و هنر نیز خود را مکلف به تعظیم شعائر دینی و اسلامی می‌دانند.

 

مازندران 30 شهید در دفاع از حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) در سوریه تقدیم اسلام کرده است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :