موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/76124 :کد

0

دشمنان با توطئه‌های گوناگون به‌دنبال ایجاد تفرقه هستند

  جمعه ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۸
تعداد بازدید : ۱۲۳   
 تحلیل ایران -دشمنان با توطئه‌های گوناگون به‌دنبال ایجاد تفرقه هستند

مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی گفت: امروز دشمنان با توطئه‌های گوناگون به‌دنبال ایجاد تفرقه بین مردم و روحانیت هستند که در این زمینه این ملت مومن ایران اسلامی هستند که باید هر روز ارتباط خود را با...

مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی گفت: امروز دشمنان با توطئه‌های گوناگون به‌دنبال ایجاد تفرقه بین مردم و روحانیت هستند که در این زمینه این ملت مومن ایران اسلامی هستند که باید هر روز ارتباط خود را با جامعه روحانیت گسترده‌تر کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی‌پور ظهر امروز در آیین عمامه‌گذاری طلاب جوان استان مرکزی که در حوزه علمیه امام مهدی(عج) اراک برگزار شد با اشاره به نقش روحانیت در جامعه اظهار داشت: روحانیان نقش به سزایی در اتصال مردم به ولایت فقیه دارند که باید توانایی تحقق این نقش را داشته باشند.

 

وی افزود: جامعه روحانیت باید با الگوپذیری از علمای بزرگی مانند امام خمینی(ره)، شیخ فضل الله نوری، آیت الله مدرس و غیره در راه صیانت از دین تلاش خود را مضاعف کنند چراکه آنها در جامعه امروز به‌عنوان الگو برای جوانان هستند.

 

مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی تصریح کرد: جامعه روحانیت علاوه‌بر تاثیری که امروز در جامعه دارد، در دوران ظلم و خفقان جامعه نیز با روشنگری و آگاهی‌بخشی مردم را از زیر بار ظلم و ستم رهایی بخشید اما امروز دشمنان با توطئه‌های گوناگون به‌دنبال ایجاد تفرقه بین مردم و روحانیت هستند که در این زمینه این ملت مومن ایران اسلامی هستند که باید هر روز ارتباط خود را با جامعه روحانیت گسترده‌تر کنند.

 

حجت‌الاسلام حسینی‌پور خاطرنشان کرد: جامعه روحانیت سربازان امام زمان(عج) هستند که وظیفه دارند با تمام قوا در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمنان ایستاده و نقشه‌های شوم آنها را خنثی کنند، این قشر جامعه باید به علوم دینی و مسائل روز بین‌الملل آشنا باشند تا علاوه‌بر بالابردن آگاهی‌های خود، منشاء برکات برای جامعه اسلامی باشند.

 

وی بیان داشت: باتوجه به اینکه نظام جمهوری اسلامی و آرمان‌های امام راحل بر پایه موازین دین مقدس اسلام و مذهب تشیع بنا شده است، جامعه روحانیت باید در راه رسیدن به اهداف والای انقلاب اسلامی پشتیبان مردم و ولایت فقیه باشند.

 

حسینی‌پور ادامه داد: مجموعه پاک و ارزشمند روحانیت همیشه نقش ارزشمندی در جامعه داشته‌اند و آبروی روحانیت به دست مجموعه نورانی و عزیز روحانیون بزرگ  صیانت شده است.

وی افزود: مجموعه روحانیت اثرگذارترین جریان در کشور است و باوجود تنوع گروه‌های مرجع در کشور مطمئن‌ترین گروه در حوزه مسائل سیاسی و اجتماعی در بین مردم روحانیت هستند و امروز در لبنان و عراق و سوریه و یمن پیش‌قراولان مردم روحانیون هستند که موردتوجه مردم هستند.

 

مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی خاطرنشان کرد: روحانیت هم مردم را به‌سوی خوبی‌ها می‌خوانند و هم خود عامل واثقی هستند، بنابراین صیانت از جایگاه پاک و اثرگذار روحانیت به دست روحانیت است.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :