موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/76378 :کد

0

۱۰ میلیون تن گندم تضمینی از کشاورزان مازنی خریداری شد

  شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۱
تعداد بازدید : ۱۲۷   
 تحلیل ایران -۱۰ میلیون تن گندم تضمینی از کشاورزان مازنی خریداری شد

مدیرکل حوزه معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: پیش بینی می‌شود امسال حدود ۱۰ میلیون تن گندم تضمینی از کشاورزان استان خریداری شود.

مدیرکل حوزه معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: پیش بینی می‌شود امسال حدود ۱۰ میلیون تن گندم تضمینی از کشاورزان استان خریداری شود.


به گزارش تحلیل ایران، الله کرم نصیری در جلسه معارفه سرپرست شرکت غله منطقه دو کشور با اشاره به اینکه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران یک شرکت باسابقه و با برند جهانی است, اظهار داشت: وظایف حاکمیتی تهیه و تامین، خرید و ذخیره‌سازی و توزیع کالاهای اساسی و استراتژیک کشور با هم افزایی و سلامت کاری، دقت لازم و تلاش همه موجب شده که شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران به عنوان یک بازوی توانمند دولت در بسیاری از چالش‌ها و بحران‌های مرتبط با کمبودهای کالاهای اساسی و پرمصرف کشور به خصوص در دوران تحریم عمل کند.

 

وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی در واقع پاسخگویی به مطالبات مردم است عنوان کرد: خرید تضمینی و ذخیره سازی محصولات راهبردی و استراتژیک کشاورزی از جمله گندم، برنج و دانه روغنی کلزا به منظور حمایت از کشاورزان و تولید داخلی و تامین نیازهای مصرفی مردم با تلاش های مجدانه همه همکاران از مصادیق اقدام و عمل اقتصاد مقاومتی است.

 

مدیرکل حوزه معاون وزیر با بیان اینکه خوداتکایی در کشاورزی نخستین اقدام عملی تحقق اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: ضریب امنیت غذایی با اتکا به تولیدات داخلی افزایش خواهد یافت به طوری که افزایش 67 درصدی میزان خرید گندم داخلی از 4.8 میلیون تن در سال 92 به بیش از 8 میلیون تن در سال 94 در راستای تحقق همین سیاست است.

نصیری به خرید تضمینی گندم مازاد برمصرف کشاورزان اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری 10 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

 

وی افزود: غله منطقه 2 با توجه به حجم بالای گندم برای ما بسیار با اهمیت است.

 

نصیری به خرید تضمینی دانه روغنی کلزا توسط شرکت غله اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی خرید دانه روغنی کلزا بوده که در راستای اجرای سیاست خودکفایی در تولید دانه روغنی کلزا که به عنوان یک گیاه صنعتی شناخته شده است.

وی با اشاره به وابستگی 85 درصد کشور به دانه روغنی از جمله کلزا، افزود: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی یکی از برنامه‌های اصلی بخش کشاورزی را افزایش ضریب خوداتکایی محصولات راهبردی و اساسی از جمله دانه روغنی عنوان کرده که با خرید تضمینی می توان به ارتقاء توان تولید ملی کمک کرد.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :