موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/76941 :کد

0

۵۷ پروژه عمرانی مازندران بر اساس اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود

  ﺳﻪشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۳
تعداد بازدید : ۱۵۴   
 تحلیل ایران -۵۷ پروژه عمرانی مازندران بر اساس اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران با تاکید بر توجه بیشتر مسئولان به طرح‌های اقتصاد مقاومتی گفت: ۵۷ پروژه عمرانی مازندران بر اساس اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود.

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران با تاکید بر توجه بیشتر مسئولان به طرح‌های اقتصاد مقاومتی گفت: ۵۷ پروژه عمرانی مازندران بر اساس اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود.

 

به گزارش تحلیل ایران, ایرج ولی پور شامگاه دوشنبه در جمع اعضای کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار در سالن اجتماعات فرمانداری بابلسر اظهار داشت: 50 درصد از آب‌های سطحی در کشور مهار می‌شود که این رقم در مازندران حدود 10 درصد است.

 

وی رفع مشکل پسماند، آب و پیشگیری از بیماری‌های خاص مانند سرطان را از اولویت‌های استان برشمرد و افزود: با واگذاری بخشی از پروژه‌ها به بخش خصوصی و مدیریت صحیح از هدر رفت منابع جلوگیری می‌شود.

 

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریتو برنامه‌ریزی مازندران با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در بندهایی از دستورالعمل‌های اقتصاد مقاومتی آمده است گفت: اولویت‌بندی در اجرای اقتصاد مقاومتی ضروری است.

ولی‌پور با بیان اینکه 4 کارگروه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل شده است افزود: ضوابط و خصوصیات اجرای پروژه‌ها در 57 محور بر اساس اولویت و ضرورت در استان تعیین شده تا از منابع بدرستی استفاده شود.

 

وی خاطرنشان کرد: هر دستگاهی که در انجام عملیات اجرایی خوب عمل کند اعتبار آن در کمیته برنامه‌ریزی افزایش پیدا می‌کند.

 

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران با بیان اینکه به دنبال تعریف پروژه‌های جدید در استان نیستیم ادامه داد: اعتبار مازاد برای اجرای اقتصاد مقاومتی نداریم و با این اعتبار موجود باید برای دستیابی به اهداف تلاش شود.

 

ولی‌پور با تاکید بر استاندارد شدن فرآیندها گفت: دستگاه‌های اجرایی پروژه‌هایی که قابل واگذاری به بخش خصوص دارند را اعلام کنند.

 

وی به ساماندهی جلسات استانی و شهرستانی، ساختمان‌های بلااستفاده دستگاه‌های اجرایی، میزان هدر رفت منابع آب، تکمیل ساختمان اداری شهرستان‌ها و تجهیز ماشین‌آلات بخش راهسازی اشاره کرد و گفت: بزرگ‌ترین مشکل بخش دولتی نگهداری از ساختمان‌ها و ماشین‌آلات بلا استفاده است.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :