موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/84375 :کد

0

ناوگان هوایی هلال احمر افزایش می یابد

  دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۳
تعداد بازدید : ۱۳۶   
 تحلیل ایران -ناوگان هوایی هلال احمر افزایش می یابد

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران بابیان اینکه ناوگان هوایی هلال‌احمر افزایش می‌یابد گفت: شمار بالگردهای هلال‌احمر به ۳۰ فروند افزایش می‌یابد.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران بابیان اینکه ناوگان هوایی هلال‌احمر افزایش می‌یابد گفت: شمار بالگردهای هلال‌احمر به 30 فروند افزایش می‌یابد.

به گزارش تحلیل ایران اسماعیل نجار در حاشیه چهارمین کارگاه آموزشی و تمرین ستادی مدیریت بحران در اردوگاه شهدای هفتم تیر در گفتگو باخبرنگار مهر در خصوص ایجاد پایگاه‌های هوایی در شمال کشور گفت: سازمان هلال‌احمر به‌عنوان متولی اصلی امداد و نجات، حدود ۱۶ فروند بالگرد در اختیار دارد که بنا بر مقتضیات در استان‌های مختلف کشور مستقر بوده و مورداستفاده قرار می‌گیرد ولی ما در تلاش هستیم که هلال‌احمر بتواند ناوگان هوایی خود را افزایش دهد.

 

نجار افزود: براین اساس، در سال گذشته مقدار قابل‌توجهی اعتبار برای این کار اختصاص داده شد که متأسفانه به دلیل وضعیت اقتصادی دولت محقق نشد اما در سال جاری بخشی از این اعتبار تجدید شده که امیدواریم بالگردهای هلال‌احمر به ۳۰ فروند افزایش یابد.

وی اضافه کرد: در راستای استفاده از ظرفیت‌های کشور نیز سازمان مدیریت بحران، تفاهم‌نامه‌ای را با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امضا ء کرد که در سال گذشته استفاده از این تفاهم‌نامه محدود بوده لیکن در سال جاری توسعه داده شد و در ۱۴ نقطه از کشور بالگرد مستقر است که استان مازندران نیز در زمره آن است.

 

وی در خصوص میزان خسارت واردشده از حوادث طبیعی در بخشهای مختلف نیز گفت: میزان خسارت بالاست، به‌طور مثال در بخش کشاورزی، سرمازدگی، خشک‌سالی و سیل و ... خسارت‌های زیادی را به این بخش وارد کرد که کمک‌های دولت در دو بخش کمک مالی و امهال وام‌ها صورت گرفت بدین شکل که سازمان مدیریت بحران در بخش کمک مالی، از محل ماده ۱۰۱۲ به صندوق بیمه کشور در سال گذشته هزار میلیارد تومان اختصاص داده بود که این میزان کمتر محقق شد و در سال جاری نیز هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان برای پرداخت خسارت به کشاورزان در نظر گرفته شد.

 

نجار ضمن تأکید بر اینکه کشاورزان بایستی محصولات خود را بیمه کنند، تصریح کرد: در سال جاری بر اساس بند و تبصره ۱۳ مدیریت بحران، امهال وام‌ها برای کشاورزانی که، محصولاتشان در اثر حوادث طبیعی خسارت‌دیده است، در نظر گرفته‌شده و تا سه سال سود وام‌هایشان را دولت پرداخت می‌کند.

 

وی در خصوص اطفای حریق جنگل‌ها نیز گفت: در همین راستا ۱۴ بالگرد در نقاط مختلف کشور مستقر بوده و همچنین دو هواپیمای مجهز در تهران استقرار دارد که استان مازندران نیز جزء این نقاط بوده که در صورت وقوع بحران، خدمات‌رسانی می‌کنند.

                               

ناوگان     مدیریت     بحران     مازندران        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :