موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/95549 :کد

0

عملکرد نامناسب اتحادیه‌ سبب ایجاد واحد صنفی بدون پروانه کسب

  چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۷
تعداد بازدید : ۱۲۵   
 تحلیل ایران -عملکرد نامناسب اتحادیه‌ سبب ایجاد واحد صنفی بدون پروانه کسب

معاون تشکل های صنفی مرکز امور اصناف و بازرگانان کشور گفت: عملکرد نامناسب اتحادیه‌های صنفی سبب ایجاد واحدهای صنفی بدون پروانه در کشور شده است.

معاون تشکل های صنفی مرکز امور اصناف و بازرگانان کشور گفت: عملکرد نامناسب اتحادیه‌های صنفی سبب ایجاد واحدهای صنفی بدون پروانه در کشور شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، قاسم گل گواهی امروز در همایش استانی و کارگاه آموزشی اصناف استان مازندران در تالار میزبان بابلسر اظهار داشت: در هیئت عالی نظارت 3 شاخص تعیین شده که یکی از آنها ادغام صنوف است.

وی افزود: اتحادیه هایی که قابلیت ادغام آنها در شهرستان ها وجود دارد می توانند نسبت به همگن سازی و ادغام آنها اقدام کنند.

 

گل گواهی با تاکید بر اینکه کمیسیون ماده 39 اتحادیه ها باید فعال شود، گفت: متاسفانه کمیسیون ماده 39 در اغلب شهرستان ها آن کارایی لازم را ندارد.

وی گفت: اتاق اصناف و اتحادیه‌ها هنگام صدور پروانه صنفی باید کنترل دقیق نسبت به تمام مسائل انجام دهند و در چارچوب قانون نسبت به صدور پروانه اقدام کنند.

معاون تشکل های صنفی مرکز امور اصناف و بازرگانان کشور با بیان اینکه اتحادیه ها باید از به وجود آمدن واحدهای صنفی بدون پروانه کسب در شهرستان ها جلوگیری کنند، تاکید کرد: اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف باید در چارچوب قانون با افراد برخورد کنند.

گل گواهی تصریح کرد: عملکرد نامناسب اتحادیه های صنفی سبب ایجاد واحدهای صنفی بدون پروانه در کشور شده است.

 

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش ما تسهیل در ایجاد فضای کسب و کار در کشور است، تصریح کرد: یکی از مشکلات ما صدور پروانه فعالیت برای فعالان اقتصادی از سوی نهادهای غیر صنفی بوده که این موضوع در حال رسیدگی است و به زودی این مشکل برطرف می شود.

معاون تشکل های صنفی مرکز امور اصناف و بازرگانان کشور ادامه داد: کانون ها تبلیغاتی در حوزه نظام صنفی قرار دارند و باید نسبت به دریافت پروانه صنفی اقدام کنند.

گل گواهی بیان کرد: براساس تفاهم نامه اخیر افرادی که قصد راه اندازی دفاتر مشاور املاک دارند باید در کلاس های تخصصی این رشته حضور یابند تا آموزش های تخصصی مربوط به این حوزه را فرا بگیرند.

 

وی افزود: متاسفانه برخی از افراد به دلیل نداشتن آگاهی کافی در تنظیم قراردادهای رهن و اجاره و فروش در دفاتر مشاور املاک موجبات تشکیل پرونده های بیشماری در دستگاه قضایی را فراهم کردند که با اجرای طرح آموزش صنوف تخصصی بسیاری از این مسائل برطرف می شود.

معاون تشکل های صنفی مرکز امور اصناف و بازرگانان کشور با بیان اینکه براساس مر قانون دکه های روزنامه فروشی نمی توانند سیگار عرضه کنند، افزود: فروش سیگار در این دکه ها انجام یکی کار کاملا" غیرفرهنگی در کنار کار کاملا" فرهنگی است.

گل گواهی تاکید کرد: این درست نیست که برخی افراد با عرضه برخی محصولات موجب بروز تداخل صنفی شوند و هنگام برخورد قانونی بگویند ما آنها را از نان خوردن انداخته ایم.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                               

صنفی     بازرگانان     کمیسیون     مازندران        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :