موضوعات ‌مرتبط: سیاسی معاون استاندار

a/43061 :کد

0

معاون استاندار خراسان شمالی: همه سلایق باید در مجلس نماینده

  ﺳﻪشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۰:۰۴
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -معاون استاندار خراسان شمالی: همه سلایق باید در مجلس نماینده

معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی با بیان اینکه همه سلایق باید در مجلس شورای اسلامی نماینده داشته باشند، گفت: منظور از این سخن، سلایق درون نظام است که مردم بتوانند آنان را انتخاب کنند.

به گزارش تحلیل ایران محمدرحیم نوروزیان روز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی و روابط عمومی دستگاه های اجرایی این استان گفت: طبیعی است که با آدم های ناصالح مخالف هستیم و آن ها حق ندارند وارد چنین جایگاه های شوند.
وی گفت: از 12 هزار نفر داوطلب نمایندگی که برای این دوره از مجلس شرکت کرده بودند دو هزار نفر به علت ماده 28 و بند یک و سه آن رد صلاحیت شدند که این ماده نیز التزام به اسلام و نظام جمهوری اسلامی است.
وی در ادامه با بیان اینکه هیات نظارت یک کم در بررسی صلاحیت ها زیاده روی کرده است گفت: این رفتار دلسوزانه اما با نگاه بدبینانه بوده است.
وی افزود: امیدوار هستیم شورای نگهبان دقیق بررسی کند و برخی اشکالات برطرف شود تا فضای مشارکت بیشتر فراهم شود.
وی گفت: اما یک عده جنجنال نکنند، قانون به شورای نگهبان حق داده است تصمیم نهایی بگیرد و در نهایت همه ما باید تمکین کنیم اگر قانون اشکالاتی دارد باید برطرف شود که این امر باید مورد توجه نماینده های آینده نیز باشد تا این اشکالات را رفع کنند.
وی افزود: الگوی انتخابات، مردم سالاری دینی نیز باید برای جهانیان الگو شود و این مهم را نیز باید درست به دنیا معرفی کنیم که تا کمک کنیم مشارکت پرشور تر شود.
معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی گفت: نمایندگان نخبه های جامعه هستند و در این راه هزینه و ریسک می کنند زیرا که ورود به این صحنه ریسک می خواهد.
وی همچنین به نظر سنجی که یکی از دستگاه های معتبر کشور انجام داده است اشاره کرد و افزود: در این نظر سنجی که از 27 آبان ماه تا دو آذر در سطح 81 شهر انجام شده که از هشت هزار و 800 نفر نیز سوال شده است که جالب توجه است اطلاع از زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی 45 درصد بوده است.
وی افزود: با وجود اینکه مردم کشورمان اطلاعات بالای سیاسی دارند اما با این وجود 54 درصد پاسخگویان در این جامعه آماری از زمان برگزاری این مهم بی خبر بوده اند.
وی اظهار کرد: همچنین در این نظر سنجی 54 درصد پاسخگویان از برگزاری همزمانی دو انتخابات با هم خبر نداشتند و همچنین 73 درصد نیز بر اهمیت این موضوع تاکید داشته اند.
وی اظهار کرد: در این نظر سنجی 41 درصد پاسخگویان بر میزان تاثیر مجلس در حل مشکلات تاکید کرده بودند و همچنین میزان رضایت از نماینده های فعلی نیر 31 درصد بوده است.
وی گفت: در این رابطه باید روابط عمومی ها بیشتر تلاش کنند چرا که این ظرفیت و تون را دارند تا اقشار مختلف از جامعه را اطلاع رسانی کنند.
نوروزیان انتخاباتی پرشکوه را آبروی نظام و سربلندی کشور دانست و افزود: حتی دشمنان ما را در صحنه های اجتماعی و سیاسی مهم کشور رصد می کنند زیرا که در میز مذاکره بر پایگاه نظامی مردم کشورمان اشاره شده بود.
وی گفت: اگر کشور از پایگاه نظامی مردم برخوردار نبود چنین موفقیت هایی را نیز کسب نمی کردیم.
وی در ادامه گفت: در رفتارهای اجتماعی و سیاسی و سایر حوزه ها از توجه به معارف دینی دورشده ایم و به نوعی غفلت کرده ایم.
وی با بیان اینکه این غفلت مربوط به شخص یا گروه خاصی در جامعه نیست افزود: قرار بر این است تا ایران اسلامی در تمامی رفتارها در دنیا الگو شود و در حوزه های مختلف الگوهایی ارائه دهیم و ملت های دیگر رفتارمان را سرلوحه کار خود قرار دهند ولی هم اکنون خود در رفتار و عملکرد دچار مشکل شده ایم.
وی اشاره ای به برخی از گفتمان های رسانه ها و احزاب کرد و گفت: آیا این شیوه ها را در پای منبرها، دانشگاه ها، حوزه ها یاد گرفته ایم.
وی با بیان اینکه متاسفانه بدون ترس و نگرانی به دیگران مارک می چسبانیم، انگ می زنیم افزود: متاسفانه با اتهام زنی آبروی همدیگر را می بریم، این منطق مسلمانی و قرآنی نیست.

*** روابط عمومی ها زبان گویای دستگاه ها هستند 
معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه روابط عمومی ها زبان گویای دستگاه ها هستند گفت: روابط عمومی ها تابلوی دستگاه ها هستند و تمامی کار ها در اداره ها بر دوش این قشر است که در تمامی مراسم ها و آیین ها زحمات زیادی می کشند.
نوروزیان افزود: در این استان تاکنون تمامی برنامه های ملی و مذهبی پرشکوه برگزار شده است و تمامی دستگاه ها همکاری لازم را داشته اند و از هیچ ارگانی تاکنون کم کاری دیده نشده اما توان ها متفاوت است.
وی گفت: اشتیاق همکاری در تمامی دستگا ها وجود دارد باید سعی کنیم تا هیچ کس شخصیت ها را لجن مال نکند.
وی بر باشکوه برگزاری شدن دهه فجر نیز تاکید کرد و افزود: این امر نیز باید مورد توجه روابط عمومی ها قرار گیرد.
این آیین با حضور روابط عمومی های دستگاه های اجرایی این استان در تالار اجتماعات فرمانداری بجنورد برگزار شد.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :