موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست بارش برف

a/43069 :کد

0

بارش برف و باران در خراسان شمالی تشدید می شود

  چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۰:۲۷
تعداد بازدید : ۴۰۸   
 تحلیل ایران -بارش برف و باران در خراسان شمالی تشدید می شود

اداره کل هواشناسی خراسان شمالی روز سه شنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: طبق بررسی نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، بارش برف و باران از تا اواخر امشب تشدید می شود.

به گزارش تحلیل ایران، در اطلاعیه این اداره کل آمده است: فعالیت سامانه بارشی موجب تناوب افزایش ابر، وزش باد شدید، بارش باران و برف و مه برای امروز بعد از ظهر خواهد شد که با فعالیت این سامانه بارش ها تا روز پنجشنبه ادامه دارد.
این اداره کل در اطلاعیه خود افزوده است: همچنین در این مدت وزش باد و گاهی شدید، بارش باران در پاره ای نقاط رگبار باران، ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف همراه با مه پیش بینی می شود که از این رو وقوع رواناب، اختلال در تردد جاده های کوهستانی به سبب لغزندگی، کاهش دید به سبب مه غلیظ و کولاک برف نیز دور از انتظار نیست.
براساس گزارش اداره کل هواشناسی خراسان شمالی روند کاهش دما تا صبح شنبه ادامه خواهد یافت.
براساس گزارش اداره کل هواشناسی خراسان شمالی بیشینه و کمینه دمای هوای شهر بجنورد به ترتیب در روز سه شنبه 6 درجه سانتیگراد بالای صفر و و 1 درجه سانتگیراد زیر صفر خواهد بود.
روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی نیز اعلام کرد: به علت تداوم بارش ها، رگبار، وزش باد شدید و مه رانندگان عبوری باید دقت بیشتری کنند و از سفر های غیر ضروری نیز بپرهیزند.
بر اساس این گزارش وقوع رواناب و اختلال در تردد جاده های کوهستانی به سبب مه گرفتگی و کولاک برف پیش بینی می شود.
استان خراسان با افزون بر پنج هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی در حد فاصل استان های شمالی به مشهد مقدس واقع است.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :