موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی گمرک

a/43072 :کد

0

سامانه جامع امور گمرکی در خراسان شمالی راه اندازی شد

  چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۰:۳۸
تعداد بازدید : ۳۵۳   
 تحلیل ایران -سامانه جامع امور گمرکی در خراسان شمالی راه اندازی شد

سامانه جامع امور گمرگی روز سه شنبه به منظور امکان شناسایی کالای ناسالم وارداتی و قاچاق پیش از رسیدن به مرز و همچنین کاهش هزینه ها به سبب کاستن از زمان معطلی کالا هنگام ترخیص در خراسان شمالی راه اندازی

 تحلیل ایران، مدیرکل گمرک خراسان شمالی در حاشیه آیین راه اندازی این سامانه به خبرنگاران اظهار کرد: با راه اندازی سامانه مذکور در زمان و هزینه ها در ترخیص کالا صرفه جویی می شود و کاربردر هر زمان و هر موقعیتی می تواند کالای خود را رصد و پیگیری کند.
وی گفت: این سامانه کمک خواهد کرد فرایند ترخیص کالاها در همان کارخانه انجام شود و دیگر به مراجعه حضوری نیازی نباشد . 
وی افزود: این سامانه، شفاف سازی فرایند ترخیص کالاها را به دنبال دارد و از قاچاق کالاها نیز جلوگیری خواهد کرد. 
مدیرکل گمرک خراسان شمالی خاطرنشان کرد :سامانه الکترونیک جامع از جعل اسناد و ارائه اطلاعات غیرشفاف درباره کالاها جلوگیری می کند و به گمرک اجازه می دهد از نوع و میزان کالاهای وارداتی پیش از رسیدن به مرزهای کشور آگاه شود و از ورود کالاهای غیرسالم جلوگیری کند. 
وی به استقرار این سامانه در واحدهای تولیدی استان هم اشاره کرد و گفت : برای راه اندازی این سامانه به آماده سازی زیرساخت های ارتباطی نیاز است در صورتی که بستر لازم برای این سامانه فراهم باشد لینک این سامانه در آن واحد تولیدی راه اندازی خواهد شد.
وی افزود: واحدهای تولیدی با راه اندازی این سامانه می توانند از ابتدا تا انتها ، ترخیص کالا را رصد کنند.
جعفری افزود: چهار میلیارد ریال برای راه اندازی این سامانه هزینه شده است.
مدیرکل گمرک خراسان شمالی در ادامه گفت: در 9 ماه امسال 130 هزار و881 تن کالا به ارزش 53 میلیون و 614 هزار دلار از این گمرک به کشورهای مقصد صادر شده است.
وی افزود: میزان صادرات کالاهای تولیدی از گمرک استان از لحاظ وزنی 4 درصد و از لحاظ وزنی 6 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
جعفری ترکمنستان، ترکیه، افغانستان، عراق بلغارستان را کشورهای هدف صادرات نامید و تصریح کرد: بیشترین کالاهای صادراتی استان خراسان شمالی در سال جاری سیمان، کود اوره، پودر کریستال، پودر آلومینا، میله فولادی و مواد پلاستیکی بوده است.
وی افزود: استان خراسان شمالی در این مدت 8 هزارو 291 تن کالا به ارزش 11 میلیون و330 هزار دلار کالا از مبادی ورودی قانونی وارد کرده است.
بیشترین کالاهای وارداتی به خراسان شمالی برنج ،فوم پلی استایرن ،قندوشکر،لامپ ال ای دی و نازل کوره از کشورهای پاکستان ،چین، ایتالیا و تاجیکستان بوده است.
استان 900 هزار نفری خراسان شمالی در شمالشرق کشور واقع است.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :