موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/45582 :کد

0

در سفر سر کنسول پاکستان به خراسان شمالی پیشنهاد شد؛مشارکت در

  پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۷:۳۸
تعداد بازدید : ۳۴۰   
 تحلیل ایران -در سفر سر کنسول پاکستان به خراسان شمالی پیشنهاد شد؛مشارکت در

مدیر کل هماهنگی و امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی گفت: سر کنسول کشور پاکستان در سفر به خراسان شمالی پیشنهاد مشارکت در احداث واحدهای تولیدی منسوجات در خراسان شمالی را مطرح کرد.

به گزارش تحلیل ایران ،محمد رضا موفق، مدیر کل هماهنگی و امور اقتصادی استانداری خراسان شمالیدر این باره اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور پاکستان تجربه تولید منسوجات را دارد و خراسان شمالی نیز از قطب های تولید پنبه در ایران است، بنابراین سر کنسول کشور پاکستان پیشنهاد کرد که کشور پاکستان و استان خراسان شمالی می توانند واحدهای تولیدی منسوجات را در این استان راه اندازی کنند.
افزون بر این، موفق تصریح کرد: سرکنسول پاکستان همچنین برپایی نمایشگاه منسوجات در خراسان شمالی را پیشنهاد داد که با مشارکت دو کشور برگزار شود.
وی در بخشی دیگر از سخن خود بر تاکیدات سرکنسول پاکستان و اتاق بازرگانی خراسان شمالی بر افزایش پذیرش و حضور هیات های تجاری پاکستان و خراسان شمالی در دو کشور نیز اشاره کرد و گفت: آنان معتقد هستند که با این رفت و آمدها، تجار دو کشور می توانند از مزایای صادرات، واردات و گردشگری یکدیگر استفاده کنند.
وی خاطر نشان کرد: دو طرف گفت و گو همچنین معتقد هستند که خراسان شمالی از ظرفیت های تولیدی مواد غذایی از جمله گوشت قرمز، گوشت سفید، خشکبار، سیب زمینی، پیاز، گوجه فرنگی و انگور و دیگر میوه ها برخوردار است و کشور پاکستان نیز از ظرفیت تولیدی انبه، موز و برنج بهره مند است و دو کشور می توانند در این زمینه ها با یکدیگر تبادلات تجاری داشته باشند.
این مسئول همچنین به ظرفیت های گردشگری خراسان شمالی نیز اشاره کرد و گفت: در بسته های نرم افزاری، تمامی ظرفیت های تولیدی و گردشگری خراسان شمالی را برای سرکنسول پاکستان و هیات تجاری همراهش به نمایش گذاشتیم همچنین این بسته ها را در اختیار آنها قرار دادیم تا برای ایجاد فرصت های سرمایه گذاری و تبادل گردشگران در آینده نزدیک قراردادهایی منعقد شوند.
وی همچنین افزود: در این نشست پیشنهاد  خواهر خواندگی خراسان شمالی با یک شهر بزرگ پاکستان نیز مطرح شد تا شهرداران خراسان شمالی و شهر منتخب پاکستان با یکدیگر تبادلات تجربی و شهرسازی داشته باشند.
وی در خاتمه عنوان کرد: گفت و گوها میان سر کنسول پاکستان و اتاق بازرگانی خراسان شمالی انجام شد که امیدوار هستیم در سال آینده نیز شاهد عقد تبادلات تجاری و گردشگری بین خراسان شمالی با کشور پاکستان باشیم.
افزون بر این، موفق گفت: در این نشست درباره محدودیت هایی که تجار دو طرف با آن روبرو هستند نیز گفت و گو شد تا در آینده نزدیک بر رفع موانع تجاری اقدام شود.
منبع:اترک 
                               

نساجی                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :