موضوعات ‌مرتبط: سیاسی صلاحیت انتخابات مجلس

a/46204 :کد

0

امام جمعه بجنورد: برخی کاندیداها به جای احساس تکلیف احساساتی

  شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۱:۰۷
تعداد بازدید : ۳۱۱   
 تحلیل ایران -امام جمعه بجنورد: برخی کاندیداها به جای احساس تکلیف احساساتی

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه رفتارهای تبلیغاتی برخی کاندیداها با آداب سیاست دینی همخوانی ندارد، گفت: برخی کاندیداها بجای احساس تکلیف احساساتی می شوند.

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی امام جمعه بجنورد در خطبه های این هفته نماز جمعه در محل مصلی امام خمینی(ره) اظهار کرد: برخی از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از خود چیزی برای گفتن ندارند به همین دلیل علیه رقیبان شروع به فحاشی و تبلیغات می کنند.
وی افزود: این رفتارها برای کسی که می خواهد وکیل مردم در خانه ملت شود افت دارد و با آداب سیاسی و دینی همخوانی ندارد.
حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: داوطلبان ورود به مجلس شورای اسلامی باید در قالب قانون، اخلاق و شرع خود را معرفی کنند اگر توانستند اعتماد مردم را جلب کنند و اگر نتوانستند ضرر نکردند چرا که بازار انتخابات را گرم نگه داشته اند و اجر کار خود را خواهند گرفت.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه انتخابات رقابت بین خوب و خوبتر است، گفت: ما باید از بین کاندیداها افراد قویتر، تواناتر، کارشناس تر و متدین تر را انتخاب کنیم.
حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به احادیثی از امام علی(ع) افزود: کسانی که در وادی سیاست وارد می شوند باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند.
وی اظهار کرد: داوطلبان ورود به مجلس، اطرافیان و اعضای ستاد این افراد باید ظرفیت تحمل رقیب را داشته باشند و عکس و پلاکاردهای رقبای خود را پاره نکنند.
وی در توصیه ای به سیاستمداران و مسئولان گفت: وقتی به قدرت می رسند خیلی چیزها را نادیده بگیرند و رقیب را قلع و قمع نکنند و برای یک انتقاد نیروهای حزب الهی را به دورترین نقطه ممکن نفرستند.
امام جمعه بجنورد تاکید کرد: بعضی از مسائل سیاسی را باید خیلی تمرین کنیم چراکه بسیاری از رفتارهای سیاستمداران در این عرصه ها با آداب سیاسی و دینی همخوانی ندارد.
حجت الاسلام یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایام دهه فجر و سخنان رهبری در جمع اعضای شورای عالی امنیت ملی گفت: در این ملاقات رهبری ، مردمی بودن، استقلال کشور، مبارزه با استکبار، مسئاله فلسطین و دفاع از مظلوم، معیشت مردم و توجه به مستضعفین و رفع فقر را هفت شاخص اصلی خط امام خواندند.
وی ضمن قدردانی از برخی ادارات در فضاسازی محیطی و برگزاری جشن های انقلاب از برخی دیگر از دستگاه ها نیز گلایه کرد و افزود: مردم نیز باید نشانه های پیروزی بزرگ را در جای جای شهر نشان دهند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :