موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی روستایی

a/46449 :کد

0

مدیر کل دفتر امور روستایی خراسان شمالی اعلام کرد:

  یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۵:۰۳
تعداد بازدید : ۶۴۸   
 تحلیل ایران -مدیر کل دفتر امور روستایی خراسان شمالی اعلام کرد:

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان شمالی اعلام کرد: تعیین تکلیف سمت توسعه بیش از ۳۰ روستای استان تا پایان سال جاری انجام خواهد شد که اغلب آنها مستقر در پیرامون شهرها هستند و مهاجر پذ

به گزارش تحلیل ایران عبدالله قدرتی، مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان شمالی ، هدف از اجرای این طرح را به منظور جلوگیری از توسعه کاذب این روستاها اعلام کرد.
قدرتی با بیان اینکه پس از پالایش آمار و اطلاعات به این نتیجه رسیدیم که این تعداد روستا به تعیین تکلیف سمت توسعه ای نیازمند هستند، اظهار کرد: مهمترین مبنای تعیین تکلیف این سمت توسعه روستایی در استان بر اساس رشد جمعیت این روستاها انجام می شود.
وی همچنین با اشاره به اینکه اغلب این روستاها در حاشیه شهرهای خراسان شمالی واقع هستند، خاطر نشان کرد: بیشترین تعداد این روستاهایی که باید برای آنها تعیین تکلیف سمت توسعه روستایی انجام شود در پیرامون شهر بجنورد قرار دارند.
وی در ادامه با یادآوری این مطلب که این تعداد روستا طی سال های اخیر به دلیل موج مهاجرت روستاییان به شهرها با چالش ساخت و سازهای غیر مجاز روبرو شده اند، گفت: فروش زمین های ارزان قیمت در این مناطق به مهاجران روستایی همچنین عدم نظارت و مدیریت مناسب در این مناطق و اعطای امتیازات آب، برق و گاز به این مهاجران از مهمترین دلایل انجام ساخت و سازهای غیر مجاز در این روستاها بوده است.
این مسئول با اعلام اینکه اجرای تعیین تکلیف سمت توسعه این تعداد روستا که تا پایان سال جاری انجام خواهد شد، عنوان کرد: پس از این تعیین تکلیف دو برنامه در دستور کار قرار می گیرند که به تناسب وضعیت هر روستا این برنامه ها اجرایی می شوند.
وی بیان داشت: در برنامه نخست برای افزایش سمت توسعه روستایی زمین هایی را از اداره کل منابع طبیعی استان اخذ می کنیم تا در شورای طرح هادی استان قطعه بندی زمین ها مصوب شوند و سپس طرح هادی جدید را به دهیاران این روستا ابلاغ خواهیم کرد.
وی افزود: در برنامه دوم نیز زمین های بدون استفاده در محدوده بافت این روستاها را طی توافق با مالکان آنها با تغییر کاربری آنها خریداری می کنیم تا برای توسعه روستا مورد بهره برداری قرار گیرند.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان شمالی در خاتمه یادآور شد: تا پایان سال جاری نیز طرح هادی تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان مصوب خواهند شد.
                               

روستاها     حاشیه نشین     استان     بجنورد        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :