موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دشمن شناسی

a/46769 :کد

0

هدف شناسی دشمن

  دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۵:۱۳
تعداد بازدید : ۳۲۵   
 تحلیل ایران -هدف شناسی دشمن

یکی دیگر از اهدف اساسی اتاق فکر دشمن، تقویت بخش خنثی، بی تفاوت، سکولار و تکنوکرات در ساختار جامعه و تلاش در جهت رساندن آنها به قدرت اجرایی و در نتیجه تسخیر بدنه اجرایی است.

به گزارش تحلیل ایران هادی حسن دوست – کارشناس ارشد علوم اجتماعی: با توجه به قرار گرفتن شرایط حساس منطقه و تحولات میدانی از یک سو و همچنین نزدیک شدن به موسم حساس انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، اتاق های فکر و عملیات روانی جبهه مقابل اندیشه انقلاب اسلامی اقدام به طراحی اهداف و برنامه ریزی عملیاتی جهت اجرای آن کرده اند که در ذیل به اهم آن اشاره خواهیم کرد: 
1)تلاش جهت کاهش قدرت ژئوپولوتیک جمهوری اسلامی ایران و تغیر موازنه قدرت در منطقه
این هدف از طریق ابزار هایی دنبال می شود،اولا یکی از اهداف بسیار مهم و استراتژیک جبهه مقابل اندیشه تفکر انقلاب اسلامی، منزوی کردن ایران در منطقه هم به لحاظ جغرافیای فیزیکی و هم به لحاظ جغرافیای اندیشه و تفکر انقلابی است لذا جبهه استکبار از طریق؛ تشکیل واحد های سیاسی کوچک مثل تجزیه سوریه، عراق، لبنان، یمن و.. تلاش دارد تا هم پیمانان تفکر انقلاب اسلامی را از بین ببرد تا به هدف خویش نائل آید.
 تانیا جبهه استکبار به رهبری آمریکا تمام تلاش خود را می کند تا رژیم منهوس صهیونیستی در منطقه ترازی از قدرت را داشته باشد و امنیت این کشور هرچه بیشتر تامین شود تا از این طریق بتواند به جمهوری اسلامی ضربه وارد کند.
 ثالثا آمریکا و هم پیمانانش از طریق پروژه کاهش قدرت روسیه، جلوگیری از ورود روسیه به منطقه، درگیر کردن روسیه در مسائلی همچون قائله اکراین و تحریم این کشور به نحوی در تفکر ضربه زدن به ایران است.
2)قوی کردن بخش سکولار و لیبرالیت نظام و هموار کردن شرایط جهت رسیدن به قدرت 
یکی دیگر از اهدف اساسی اتاق فکر دشمن، تقویت بخش خنثی، بی تفاوت، سکولار و تکنوکرات در ساختار جامعه و تلاش در جهت رساندن آنها به قدرت اجرایی و در نتیجه تسخیر بدنه اجرایی است. 
 به عبارت دیگر دشمن قویا قصددارد تا از طریق انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان و بر روی مهره هایی سرمایه گذاری کند که به خط مشی اشاره شده نزدیک هستند نهایتا بتواند معادلات قدرت جمهوری اسلامی را به نفع خود دستکاری یا تغییر بدهد. لذا پرواضح است که دلیل تاکیدرهبری فرزانه انقلاب بر حضور حداکثری توام با هوشمندی و بصیرت مردم در پای صندوق های رای چقدر محل تامل و تفکر است. 
از سوی دیگر یکی از برکات انقلاب اسلامی وجود شورای نگهبان است، این شورا به جهت مسئولیت نظارت استصوابی و فیلتر و پالایش کاندیدای ثبت نام کننده به عنوان اولین قدم مقابله با نفوذ نقشی حیاتی دارد.
3)تسخیر افکار عمومی، ائدیولوژی زدایی، آرمان سوزی، دین گریزی 
تسخیر و تفوق بر افکار آحاد مردم و به هدایت خویش درآوردن آرمان ها و نگرش مردم یکی دیگر از اهداف شوم دشمن انقلاب اسلامی است.
 به عبارت دیگر دشمن از طریق پروژه ناامید کردن مردم نسبت به مسئولان و اصل نظام، دوقطبی کردن جامعه تحت عناوین مختلف، خشک کردن بارقه های امید و تفکر «ما میتوانیم» و القای روحیه یاس و ناامیدی درصدد است ساختار نگرشی مردم را به تسخیر خود درآورد تا در نهیات بتواند کنترل جامعی بر رفتار آنها داشته و متناسب با اهداف خویش آن را هدایت و مدیریت کند. لذا زمانی که رهبری انقلاب در سخنرانی خویش تاکید دارند که امروز یکی از بزرگترین منکرات، ناامید کردنم مردم نسبت به نظام و همچنین یکی از بالاترین معروفات، دلگرم کردن مردم به نظام جمهوری انقلاب اسلامی است چقدر تاکید نافذ و سخنی قابل تامل است برای اهل بصیرت و تفکر. 
4)به گروگان گرفتن اقتصاد و معیشت مردم
گروگان گیری اقتصاد و معیشت مردم یکی دیگر از اهداف جبهه استکبار است تا از آن طریق بتوانند از نظام باج خواهی کنند.
 به عبارت دیگر، دشمن درصدداستاز یک سو با اعمال تحریم های ظالمانه و تحمیل کردن سبک زندگی سخت و توام با مشقت بر مردم و از سوی دیگر چشاندن طعم شیرین رفاه و راحتی بعد از برداشته شدن تحریم ها ذائقه مردم را به گروگان بگیرد. بسیار واضح و روشن است زمانی که ما نتوانیم در مقابل استراتژی دشمن شرایط سبک زندگی اسلامی توام با رفاه و فلاح را در بستر جامعه طرح ریزی و عملیاتی کنیم، زمانی که ما نتوانیم طعم شیرین برکات فناوری هسته ای را به مردم بچشانیم، جبهه مقابل به راحتی با نشان دادن زرق و برق اجناس لوکس بعداز تحریم ها این تفکر را پرورش خواهد داد که فرهنگ مقاومت در مقابل آنچه از دست داده ایم ناچیز بوده است و لذا اینجاست که دشمن دقیقا به اهدف خویش خواهد رسید.
لذا با توجه به آنچه در اهیمت موضوع اشراف بر هدف گذاری دشمن اشاره شد می طلبد تا مسئولان اجرایی کشور هرچه دقیقتر، بصیرتر و جامع تر تحولات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی را دنبال کنند تا خدای نکرده اسیر مکر و حیله جبهه مقابل نشوند و در زمین خودی بر اساس قوانین دشمن بازی نکرده باشند.
                               

استراتژی     انرژی هسته ای                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :