موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی خطبه های نماز جمعه

a/53155 :کد

0

ملت ایران برای زورگویی به کسی میدان نمی‌دهد

  جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۹
تعداد بازدید : ۶۱۳   
 تحلیل ایران -ملت ایران برای زورگویی به کسی میدان نمی‌دهد

امام جمعه بجنورد گفت: با توجه به حضور گسترده مردم در انتخابات، دشمنان این انقلاب بدانند ملت ایران به کسی برای فضولی، جسارت و زورگویی میدان نمی‌دهد.

امام جمعه بجنورد گفت: با توجه به حضور گسترده مردم در انتخابات، دشمنان این انقلاب بدانند ملت ایران به کسی برای فضولی، جسارت و زورگویی میدان نمی‌دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام «ابوالقاسم یعقوبی» در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه بجنورد اظهار کرد: حضور گسترده مردم در انتخابات پیامی مهم برای جهانیان داشت تا مستکبرین بدانند که دست از سر این انقلاب بردارند، چون این انقلاب صاحب دارد.

 

وی با بیان این‌که مسئولان سپاسگزاری واقعی از مردم را در عمل اثبات کنند، گفت: هم‌اکنون مسائل سیاسی به اتمام رسیده و باید مسئولان مشکلات اقتصادی مردم، کارخانه‌داران و بازاریان را برطرف کنند.

 

امام جمعه بجنورد با بیان این‌که مسئولان حضور پیوسته در مسئولیت خود را فراموش نکنند، افزود: قرار نیست زندگی نمایندگان عوض شود و به تشریفات بپردازند، بلکه باید ساده‌زیستی را مدنظر قرار دهند.

 

یعقوبی با ذکر این‌که با دستمال آلوده نمی‌شود شیشه آلوده را پاک کرد، ادامه داد: باید نمایندگان، رئیس‌جمهور و مسئولان از هم‌اکنون به فکر دور دوم مسئولیت خود نباشند، بلکه باید به مشکلات مردم بپردازند.

 

وی با بیان این‌که باید مسئولان هوشیار باشند تا در استکبار جهانی هضم نشوند، گفت: باید به رونق اقتصاد، حوزه گردشگری و صنعت کشور بپردازند، مبادا در لبخندهای فصلی مستکبران هضم شوند و از کار اساسی باز بمانند.

 

امام جمعه بجنورد خاطرنشان کرد: بعضی‌ها در انتخابات نجابت و برخی هم لجاجت به خرج دادند. بنابراین به آنان هشدار می‌دهیم که لجبازی نکنند، چون گفته شده مردم تهران دارای تحلیل سیاسی بالا بوده و شهرستان‌ها عقب‌مانده هستند در حالی که گوینده این سخن خود عقب‌مانده است.

 

یعقوبی با اشاره به ثبت‌نام در حوزه‌های علمیه، یادآور شد: خانواده‌ها فرزندان معیوب خود را نذر حوزه نکنند بلکه بهترین فرزند خود را باید در حوزه نام‌نویسی کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ارتحال آیت‌الله «واعظ طبسی» باید حوزه‌ها برای این انقلاب و نظام نیروی مجاهد و عالم تربیت کنند به نوعی به کادرسازی برای انقلاب بپردازند.

 

امام جمعه بجنورد ادامه داد: آیت‌الله واعظ طبسی یار امام راحل و انقلاب و نظام بوده، هرچند مغرضین در زمان حیات ایشان به وی تهمت‌های فراوانی زدند اما ایشان همواره عالمی صادق و ساده‌زیست بودند.

 

یعقوبی با اشاره به سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، افزود: این کانون‌ها قلب مساجد هستند.

 

وی افزود: هم‌اکنون برخی مساجد استان مرده و برخی غبار افسردگی گرفته‌اند بنابراین باید خانواده‌ها فرزندان خود را به‌عنوان یک زینت بزرگ به مساجد ببرند تا مساجد از حضور جوانان شکوفا شوند.

 

امام جمعه بجنورد با اشاره به روز احسان و نیکوکاری، یادآور شد: کمیته امداد یادگار امام(ره) و انقلاب است و باید به نیازمندان توجه بسیاری شود.


منبع: ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :