موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حقوق

a/89507 :کد

0

مردم منتظر پاسخ رسیدگی به موضوع حقوق های نجومی هستند

  شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -مردم منتظر پاسخ رسیدگی به موضوع حقوق های نجومی هستند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از عدم رسیدگی به موضوع حقوق های نجومی گفت: دو ماه از این ماجرا گذشته اما هیچ اقدامی از سوی مسئولان صورت نپذیرفته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از عدم رسیدگی به موضوع حقوق های نجومی گفت: دو ماه از این ماجرا گذشته اما هیچ اقدامی از سوی مسئولان صورت نپذیرفته است.

 


به گزارش تحلیل ایران،حسن رحیم پور ازغدی ظهر دیروز پیش از سخنرانی خطبه های نماز جمعه مشهد در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی ضمن عرض تبریک ایام دهه کرامت اظهار کرد: مسئله شفاعت امام رضا (ع) یکی از خواسته های شیعیان از ایشان است و شروط شفاعت هم متعدد است.


وی افزود : امام رضا (ع) می فرمایند شما را شفاعت می کنیم به شرط عمل نه به جای عمل و تمام روایات ائمه اطهار (ع) برگرفته از سنت و سیره رسول خدا (ص) است.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اینکه صرفا بگوییم ایمان آوردیم و دوست اهل بیت (ع) هستیم کافی نیست و باید با تلاش جهادی در مسیری که ائمه اطهار (ع) تدوین کرده اند حرکت کرده و تعالیم آنها را به درستی به دیگران بیاموزیم.


رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه شفاعت به قصد فرار از تکلیف نیست بلکه به قصد انجام تکلیف است، تصریح کرد: باید معارف شیعی به درستی تدوین شود و تعالیم تشیع فقط در خواندن نماز، دعا و زیارت نیست.


وی تاکید کرد: زیارت، توسل و شفاعت دنیاطلبانه همان حرکت سکولاری است و زیارت، توسط و شفاعت حقیقی باید خدایی باشد و بدون رضایت خدا معنی ندارد و شفاعتی که ضد خدا و ائمه اطهار (ع) باشد شفاعت مشرکانه است.


استاد حوزه و دانشگاه گفت: تمام اقدامات و حرکات این عالم به طور دائم تحت کنترل خداست و شفاعتی که ائمه اطهار (ع) می گویند حرکت در همان مسیر خدایی است.


رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه امام رضا (ع) می فرمایند افتخار ما و پدران ما بندگی خداست، تصریح کرد: محب ائمه اطهار (ع) هم باید مسیر خدایی را انتخاب کند تا مورد شفاعت این بزرگواران قرار بگیرد.


وی افزود: هر کس به عقل جمعی و فردی پشت کند به دوست خود پشت کرده زیرا عقل هر کس برترین دوست اوست و باید بر مبنای عقب نظری و علمی برترین تصمیم را بگیرید.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه دوست هر کس عقل او و دوشمن هر کس جهل او است گفت: هر جا که بدون عقل صحبت می شود و تصمیم گیری صورت می گیرد همراه با رد پای دشمن است.


رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه مردم آزاری برزگترین خیانت است، تصریح کرد: بزرگان در خدمت به خلق توصیه کرده اند و مومن کسی است که به مردم خدمت کند و هر چه خدمتش بیشتر باشد خوشحال تر می شود و مومن باید انتقادپذیر باشد و در جایی که کارش درست بوده خشنود شده و در جایی که کارش اشتباه بوده عذرخواهی کرده و به فکر جبرانش باشد.


وی افزود: امام رضا (ع) می فرمایند کف مسلمانی این است که کسی از نام، پست و مقامت نترسد و هر کس از ناحیه تو احساس آرامش کنند و شیعه ما نیست کسی که همسایگان و همکارانش از او راضی نباشند.

رحیم پور ازغدی تصریح کرد: کسی که از مردم تشکر نکند از خدا تشکر نکرده و باید بابت آسایش و امنیتی که داریم از خدمتگزاران و زحمت کشان کشور تشکر شود.


وی با انتقاد از عدم رسیدگی به موضوع حقوق های میلیونی بیان کرد: دو ماه از موضوع حقوق های نجومی گذشت و با توجه به تذکرات مقام معظم رهبری در این رابطه هیچ اقدامی نشد و کارگر معدن با حقوق یک میلیونی شلاق می خورد و اخراج می شود و مدیرش حقوق نجومی دارد و راست راست راه می رود و در موردی دیگر هم وام میلیاردی دریافت شده که نسبت به پرداخت اقساطش بی تفاوت است و کسی هم در رابطه با این مشکلات واکنشی نشان نمی دهد.


وی با اشاره به شخصیت شهید محمدزاده گفت: شهید حاج جب محمد زاده ۲۹ سال زجر کشید و کسی به او توجه نکرد و رسانه ها پس از شهادتش تیترهای کلیشه ای بابا رجب آسمانی و ... را نوشتند در صورتی که تا زنده بود مورد بی توجهی قرار می گرفت و ای کاش در زمان زنده بودن یادگاران دفاع مقدس قدردان آنها باشیم و این شهید والامقام در و رنج زیادی تحمل کرد اما کسی او را ندید.


وی افزود: شادی باید در مسیر اسلام باشد و اسلام مخالف شادی های احمقانه و غیرانسانی است و شادی ها باید از راه سالم باشد و آلوده در مسیر گناه نباشد.


دکتر حوزه و دانشگاه ادامه داد: جامعه غمزده، دلسرد، اخمو و ناراحت جامعه موفقی نیست و به فرموده امام رضا (ع) رشوه خوران و حرام خواران کسانی هستند که زمانی که به مردم خدمت می کنند رشوه و زیر میزی را به عنوان هدیه دریافت می کنند. و اگر این هدیه را قبول کند از ما نیست چیزی که در مدیران ما زیاد دیده می شود و نمونه آن در سودهای نجومی بانک هاست.


وی افزود: ایمان فقط به زبان نیست و باید شناخت قلبی همراه با عمل واقعی داشته باشیم. متاسفانه در این ۳۸ سال حرف زیاد زده شده اما عملی دیده نشده است و نمونه آن در مشکلات بانک ها بوده است و ایمانی پسنیده است که صوری نیست و در آن ذره ای شک و تردید وجود ندارد.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: امام رضا (ع) نخستین جهنمیان را ثروتمندان، مرفهان بی درد، متکبران، فقرای بدکار، ظالمان، خیانتکاران، مدیران و مسئولانی می داند که حقوق مردم را رعایت نکردند و ایشان فرمودند اولین کسانی که به بهشت می روند شهدا هستند و اسلام بی خطر، بی جهاد و بی شهادت اسلام نیست.


وی در پایان با اشاره به اینکه کسی که پاک کار کند گرفتار گناه نمی شود و بدون تلاش هم دعایی مستجاب نمی شود، گفت: در جامعه اسلامی، شیعی و رضوی همه باید به قصد دانستن پرسش کنند و طرف های مقابل هم پاسخ صحیح و صادقانه بدهند و جامعه ساکت و پرهنجار مورد رحمت خدا واقع نمی شوند.


منبع:خبرگزاری مهر

                               

خراسان رضوی     دهه کرامت     نماز جمعه            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :