موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/90490 :کد

0

مراسم بزرگداشت محیط‌بانان در مشهدمقدس برگزار می‌شود

  پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۶
تعداد بازدید : ۲۹۹   
 تحلیل ایران -مراسم بزرگداشت محیط‌بانان در مشهدمقدس برگزار می‌شود

مدیرکل محیط‌زیست خراسان رضوی گفت: بزرگداشت محیط بانان ۲۸مرداد ماه در حرم مطهر رضوی با حضور رئیس سازمان محیط‌زیست برگزار می‌شود.

مدیرکل محیط‌زیست خراسان رضوی گفت: بزرگداشت محیط بانان ۲۸مرداد ماه در حرم مطهر رضوی با حضور رئیس سازمان محیط‌زیست برگزار می‌شود.

 


به گزارش تحلیل ایران، حمید صالحی ظهر دیروز در نشست خبری به‌مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: محیط‌زیست وظیفه‌ای همگانی است اما متاسفانه مردم گاه محیط زیست خود را فراموش می‌کنند. متاسفانه بعضی از افراد نقشی برای خود قائل نیستند و حفظ محیط زیست، گاه ضد ارزش می‌شود در حالی که در  قرآن، احادیث و روایات موضوع محیط زیست همواره اصل بوده است.


وی تصریح کرد: جامعه خبری سبب ارتقاء و بالابردن کار محیط زیست شده حتی انتقادات رسانه‌ها نیز سبب سازندگی است، دولت یازدهم دولتی شفاف است و نیاز به همراهی مردم دارد و در حوزه محیط زیست یکی از بهترین دوره‌ها را در دولت یازدهم داریم.


مدیرکل محیط‌زیست خراسان‌رضوی عنوان کرد: جامعه خبری برای مدیران به منزله دو بال هستند که می‌توانند در بسیاری از مسائل و مشکلات همراه دولت باشند. سازمان‌های مردم نهاد سازمان‌های مظلومی هستند که پشتوانه مالی زیادی ندارند اما مردم همیشه به سمت آنها می‌روند به عنوان مثال بحث نذر یکی از مباحثی است که در سازمان‌های مردم نهاد مورد توجه قرار گرفته است اما هیچ وقت نذری در حوزه محیط زیست نداشتیم.


وی بیان کرد: آب یکی از مهمترین نیازهای محیط زیست است. با وجود خشکسالی‌های اخیر شهر مشهد و با ادامه این روند به نذر در حوزه محیط زیست نیاز داریم. از رسانه‌ها این انتظار را داریم که از سازمان‌های مردم نهاد حمایت کنند از طرفی مردم نیز می‌توانند با وقف چاه قنات یا منبع آب به حیوانات کمک کنند.


صالحی افزود: همزمان با سالروز ولادت امام رضا(ع) بزرگداشت محیط‌بانان 28 مردادماه در تالار آئینه حرم رضوی با حضور معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط‌زیست برگزار می‌شود؛ همچنین پارک علمی پرفسور بازیما در مجموعه سپاد با حضور معاون رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :