موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست دامپزشکی

a/90492 :کد

0

هیچ پروانه فعالیتی برای زنده‌فروشی پرندگان در قوچان صادر نشد

  پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۱۰
تعداد بازدید : ۲۷۸   
 تحلیل ایران -هیچ پروانه فعالیتی برای زنده‌فروشی پرندگان در قوچان صادر نشد

مدیر دامپزشکی قوچان گفت: تاکنون هیچ پروانه فعالیتی برای زنده فروشی پرندگان در قوچان صادر نشده است.

مدیر دامپزشکی قوچان گفت: تاکنون هیچ پروانه فعالیتی برای زنده فروشی پرندگان در قوچان صادر نشده است.

 


به گزارش تحلیل ایران،علیرضا قدرتی اظهار داشت: شهرستان قوچان به دلیل قرار گرفتن در شاهراه ارتباطی همواره یکی از شهرستان‌های اصلی در بحث دامپزشکی و مبارزه با بیماری‌های دامی استان خراسان رضوی است.


وی با اشاره به اقدامات انجام شده در مورد مبارزه و جلوگیری از شیوع بیماری تب برفکی در این شهرستان افزود: با توجه به اقدامات خوب پیشگیرانه و همکاری دامداران شهرستان قوچان آخرین شهرهای استان در بحث شیوع  تب برفکی بود و تاکنون بیش از 90 درصد جمعیت دام سبک و 50 درصد دام سنگین شهرستان نسبت به این بیماری ایمن شده است.


قدرتی با اشاره به رقم 50 درصدی واکسیناسیون دام سنگین شهرستان گفت: علت عدم استقبال دامداران از این مورد، بهادار شدن واکسن در مورد دام‌های سنگین است که این امر سبب نارضایتی و عدم استقبال از این موضوع شده و متاسفانه در صورت ادامه‌دار شدن می‌تواند سبب  شیوع بیماری و به وجود آمدن مشکلات جدی در سلامت جمعیت دام سنگین شهرستان شود.


مدیر دامپزشکی قوچان در ادامه با اشاره به نظارت‌های شدید دامپزشکی قوچان و مبارزه با داروی قاچاق تصریح کرد: داروهای قاچاق به دلیل عدم وجود نظارت‌های کافی می‌تواند سبب مشکلات جدی برای دامداران شود لذا در همین راستا در سال 94 بیش از 223 مورد بازدید از داروخانه‌های سطح شهرستان انجام شد که در 64 مورد تخلف مشاهده شده 554 عدد دارو غیرمجاز کشف شود.


قدرتی با اشاره به ادامه و تشدید این نظارت‌ها در سال 95 نیز بیان داشت: در سال جاری نیز تاکنون 126 مورد بازدید انجام شده که 77 مورد تخلف ثبت و بیش از 8989 عدد داروی غیرمجاز کشف شده که از این تعداد مقدار قابل توجهی از این عدد مربوط به سرنگ‌های تاریخ گذشته بود. در بحث پرورش طیور تعداد 34 واحد مرغداری در شهرستان وجود دارد که بسته به شرایط متوسط بین 7 تا 8 واحد آنها مشغول به فعالیت هستند.


قدرتی با اشاره به نبود محل مناسب برای عرضه و فرورش پرندگان در قوچان اظهار داشت: تاکنون هیچ پروانه فعالیت در زمینه زنده فروشی پرندگان در شهرستان صادر نشده و متاسفانه تنها محل موجود در انتهای خیابان شهید بهشتی نیز وضعیت مناسبی ندارد لیکن نظارت و اقدامات پیشگیرانه لازم و نمونه‌گیری‌های دوره‌ای از محل و طیور موجود را توسط نیروهای دامپزشکی شهرستان داریم.


مدیر دامپزشکی قوچان در پایان با اشاره به اینکه  استان خراسان رضوی جزو استان‌های پیشرو در تولید مرغ سبز در کشور است افزود: با اقدامات انجام گرفته در این راستا تولید مرغ سبز در شهرستان قوچان آغاز شده و در نخستین مرحله یک واحد پرورشی 12500 قطعه مرغ سبز تولید و عرضه کرده است.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :