موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست بحران آب

a/90493 :کد

0

۳۴ دشت خراسان‌رضوی در وضعیت "بحران آبی"

  پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۱۵
تعداد بازدید : ۲۸۷   
 تحلیل ایران -۳۴ دشت خراسان‌رضوی در وضعیت "بحران آبی"

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: تنها ۳ دشت از ۳۷ دشت خراسان رضوی در حالت نرمال به سر می‌برند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: تنها ۳ دشت از ۳۷ دشت خراسان رضوی در حالت نرمال به سر می‌برند.

 

به گزارش تحلیل ایران،حجت‌علی شایانفر اظهار داشت: 34 دشت در استان خراسان‌رضوی در وضعیت بحران آبی به‌سر برده و مشکلات زیادی برای منابع آبی آنها به وجود آمده است.


وی ادامه داد: 30 شهر در خراسان رضوی از جمله مشهد، سبزوار، تربت حیدریه، گناباد، بجستان و مه و لات دچار تنش‌آبی هستند که راه‌حل‌های مختلفی از جمله جیره‌بندی برای تأمین آب آن‌ها در نظر گرفته شده است.


مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی بیان کرد: با این حال هنوز هیچ وضعیت اضطراری در خراسان‌رضوی اعلام نشده که نیاز  به مدیریت بحران داشته باشد.


شایانفر با اشاره به گرمای هوا در تابستان امسال، خاطرنشان کرد: مشکلات زیادی به لحاظ مصرف آب دراستان وجود داشته و کسری آبی بیش از 800 لیتر بر ثانیه در خراسان رضوی وجود دارد.


وی با بیان اینکه برخی عرصه‌های منابع طبیعی به‌علت بالا‌بودن دمای هوا دچار آتش‌سوزی شده‌اند، خاطرنشان کرد: البته آتش‌سوزی‌هایی که تاکنون به وقوع پیوسته در حد بحران نبوده و به سرعت کنترل شده‌اند.


مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌رضوی ادامه داد: البته باید در نظر داشت که وضعیت گرمای هوای یک موضوع بین‌المللی بوده و تنها مختص به ایران و خراسان رضوی نیست و باید برای رفع آن مشکلاتی در دستور کارهای نهادهای جهانی قرار گیرد.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :