موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی دانشجویان

a/91094 :کد

0

طرح بورسیه تحصیلی "دانشجویان بی‌بضاعت" در دانشگاه امام رضا(ع

  یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۸
تعداد بازدید : ۳۴۷   
 تحلیل ایران -طرح بورسیه تحصیلی "دانشجویان بی‌بضاعت" در دانشگاه امام رضا(ع

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: این دانشگاه با حمایت آستان قدس رضوی برای نخستین‌بار طرح بورسیه امام رضا(ع) را به اجرا گذاشته و مخاطب این طرح دانشجویان مستعدی هستند

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: این دانشگاه با حمایت آستان قدس رضوی برای نخستین‌بار طرح بورسیه امام رضا(ع) را به اجرا گذاشته و مخاطب این طرح دانشجویان مستعدی هستند که علاقه به همجواری با امام رضا(ع) را داشته اما بضاعت مالی ندارند.

 


به گزارش تحلیل ایران ، محمدعلی خلیل‌زاده در نشست مطبوعاتی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) در رابطه با طرح بورسیه تحصیلی این دانشگاه اظهار داشت: این دانشگاه با حمایت آستان قدس رضوی برای نخستین‌بار طرح بورسیه امام رضا(ع) را به‌اجرا گذاشته و مخاطب این طرح دانشجویان مستعدی هستند که علاقه به همجواری با امام رضا(ع) را داشته اما بضاعت مالی ندارند.


رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) تصریح کرد: در طرح بورسیه امام رضا(ع) علاوه براینکه شهریه دانشگاه از دانشجویان دریافت نمی‌شود، هزینه‌های کمک تحصیلی، تغذیه و خوابگاه رایگان نیز در اختیار این دانشجویان قرار می‌گیرد، البته لازم است این افراد علاوه بر صلاحیت علمی معرفی‌نامه از نهادهایی مانند کمیته امداد، معاونت امداد آستان قدس رضوی یا موسسات خیریه معتبر داشته باشند.


وی با اشاره به اینکه طرح بورسیه امام رضا(ع) دارای سطوح مختلف است، خاطرنشان کرد: افرادی می‌توانند با داشتن شرایط از تمامی تسهیلات این طرح برخوردار شوند و برخی دیگر نیز می‌توانند از بخشی از تسهیلات بهره‌مند شوند، این تسهیلات عبارتند از معافیت از شهریه ثابت و متغیر تحصیلی، کمک هزینه 50 هزار تومانی ماهانه و استفاده از خوابگاه و تغذیه رایگان که به‌ افرادی که تمام شرایط را دارند، اختصاص می‌یابد.


خلیل‌زاده ادامه داد: دانشجویانی که معدل 19 به بالا داشته باشند، به شرط داشتن معرفی‌نامه از تمام تسهیلات بهره‌مند می‌شوند، افرادی که معدل بین 18 تا 19 داشته باشند از کمک هزینه تحصیلی برخوردار نیستند و افرادی که معدل بین 17 تا  18 دارند، 70 درصد شهریه برای آن‌ها تخفیف داده می‌شود و  فقط باید 30 درصد آن را پرداخت کنند.


رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در رابطه با تعداد افراد برنامه ریزی شده برای ارائه تسهیلات در طرح بورسیه امام رضا(ع)، گفت: برنامه‌ریزی برای 250 نفر صورت گرفته و موضوع مهم داشتن مدارک و معرفی‌نامه است که داوطلبان کنکور تا روز 25 مرداد ماه زمان برای ارائه درخواست خود دارند و تا 27 مردادماه نتایج بررسی و به داوطلبان اعلام می‌شود.


وی افزود: در مقطع کارشناسی 16 رشته امسال در دانشگاه برگزار می‌شود و دو رشته روانشناسی ویژه پردیس دخترانه و تربیت بدنی به صورت پیوسته برای پردیس دخترانه و پسرانه از مهرماه 95 به عنوان رشته‌های جدید فعالیت خود را آغاز می‌کنند.


خلیل‌زاده در زمینه برنامه‌ریزی‌ها برای آینده افراد در حال تحصیل عنوان کرد: در رابطه با اشتغال این دانشجویان براساس توافق انجام شده با آستان قدس رضوی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در اولویت جذب مراکز مختلف آستان قدس هستند، همچنین براساس طرحی به نام «تاک دانش» که برمبنای توانمند‌سازی، اشتغال‌پذیری و کار‌آفرینی است تصمیم داریم ضمن توانمند‌کردن دانشجویان در حال تحصیل، ارتباط با موسسات مختلف برای آینده شغلی این افراد ایجاد شود.


رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در رابطه با موضوع ادامه تحصیل دانشجویان، خاطرنشان کرد: بورسیه دانشجویان ایرانی به خارج از کشور را نداریم بلکه تصمیم به جذب دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در ایران را داریم و اکنون پنج درصد دانشجوی خارجی که حدود 300 نفر از 6 هزار دانشجو را شامل می‌شود، در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.


وی در رابطه با طرح دانشجوی زائر گفت: بسیاری از دانشجویان تمایل به ادامه تحصیل در جوار امام رضا(ع) را دارند، این دانشجویان پس از طی مراحل اداری می‌توانند یک ترم به عنوان مهمان در این دانشگاه تحصیل کنند و در این طرح شهریه متغیر بر‌عهده خود دانشجو است و اسکان و تغذیه رایگان است، ضمن اینکه در این طرح پیوست‌های فرهنگی نیز مانند ارائه درس امام رضا(ع) شناسی تحت عنوان تاریخ امامت برای افزایش شناخت نسبت به امام رضا(ع) وجود دارد.


منبع:تسنیم

                               

خراسان رضوی     دانشگاه     دانشجویان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :