موضوعات ‌مرتبط: ورزشی موتورسواری

a/91313 :کد

0

نخستین پیست موتورسواری و اتومبیلرانی مجهز خراسان‌رضوی

  دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۹
تعداد بازدید : ۳۴۹   
 تحلیل ایران -نخستین پیست موتورسواری و اتومبیلرانی مجهز خراسان‌رضوی

رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی خراسان رضوی گفت: نخستین پیست موتورسواری و اتومبیلرانی مجهز خراسان‌رضوی به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی خراسان رضوی گفت: نخستین پیست موتورسواری و اتومبیلرانی مجهز خراسان‌رضوی به بهره‌برداری می‌رسد.

 


به گزارش تحلیل ایران، رضا رمضانی در نشست‌خبری هیئت موتور‌سواری و اتومبیلرانی در رابطه با افتتاح نخستین پیست مجهز خراسان‌رضوی اظهار داشت: از زمستان سال گذشته قرارداد این پیست بسته شده بود و با ظرفیت بالغ بر سه هزار نفر و اعتبار یک میلیارد و 500 میلیونی هزینه امروز آماده افتتاح شده است.


رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان خراسان رضوی در رابطه با برنامه‌های هیئت در سال 95 گفت: تامین منابع مالی از طریق جذب حامیان مالی و خیرین ورزشی، توسعه رفتار سازمانی با استفاده از نرم‌افزار ثبت و تسریع پاسخگویی به نامه‌ها و ارباب رجوع بخشی از این برنامه‌ها است.


وی تصریح کرد: توسعه نیروی انسانی با برگزاری دوره‌ها و اعزام ورزشکاران برای کلاس‌های آموزشی، توسعه عمومی با ارتباط مناسب با رسانه‌های جمعی و  انتقال اطلاعات به عموم مردم از دیگر برنامه‌های سال 95 این هیئت است.


رمضانی در رابطه با توسعه سخت‌افزاری هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی خراسان‌رضوی عنوان کرد: برنامه‌ریزی برای مدیریت 26 پیست موتورسواری و اتومبیلرانی با نگاه ارتقاء کمی و کیفی، رعایت اصول ایمنی، پیش‌بینی امکانات رفاهی برای ورزشکاران و تماشاگران و تجهیز پیست‌ها به لوازم تخصصی از سری اقدامات در راستای توسعه سخت افزاری این هیئت است.


وی به تشریح دیگر برنامه‌های این هیئت پرداخت و افزود: توسعه نرم‌افزاری با بهره‌گیری از امکانات روز و طراحی و تولید نرم افزار در جهت ایجاد بستر مناسب برای بهره‌گیری همه افراد از این ورزش آماده شده، همچنین توسعه قهرمانی با اعزام تیم‌های مختلف به مسابقات کشوری و چند جانبه و برگزاری برنامه‌های مختلف در جهت افزایش آمار مراجعین از سری برنامه‌های این هیئت در سال 95 است.


رئیس هیئت موتور سواری و اتومبیلرانی استان خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به علاقه‌مندی وسیع جوانان و اهمیت این رشته در جهت توسعه علمی و پژوهشی باید اقداماتی صورت گیرد که در این راستا افراد محقق در امر ورزش تالیفاتی داشته‌اند که باید با حمایت بیشتر از آن ها سبب رشد و توسعه این رشته ورزشی بشویم.


وی در رابطه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در جهت توسعه فرهنگی گفت: با توجه به برگزاری منظم برنامه‌ها، تورها، نمایشگاه‌ها و مسابقات موتور سواری اتومبیلرانی خراسان رضوی در مناسبت‌های ملی و مذهبی پیوست‌های فرهنگی برای هر یک از برنامه‌ها تهیه شده و حضور همه ورزشکاران در مناسبت‌ها مورد تاکید قرار گرفته است.


رمضانی به چارت سازمانی هیئت اشاره کرد و افزود: تعداد 57 مسئول در بخش‌های مختلف هیئت وجود دارد که 40 نفر از این افراد در مسئولیت بخش‌ها و کمیته‌ها، 17 نفر رئیس و سرپرست در هیئت‌های شهرستان‌ها و تعداد قابل توجهی نیز زیر مجموعه این افراد در خراسان رضوی مشغول به کار هستند.


رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان خراسان رضوی در رابطه با تعداد ورزشکاران این رشته خاطرنشان کرد: 1072 ورزشکار سازمان یافته در 10 رشته ورزشی موتور سواری و اتومبیلرانی جذب شده‌اند که تعداد  631 نفر در مرکز استان و 441 نفر در سایر شهرستان‌های استان هستند.


وی به تشریح دستاوردهای هیئت در سال 94 پرداخت و عنوان کرد: مشخصات 4033 نفر از شرکت کنندگان رالی‌های شهری در بانک اطلاعات ورزشکاران هیئت ثبت شده که 2582 نفر مرد و 1451 نفر زن هستند، همچنین تعداد مسابقات برگزار شده استانی هفت مورد، مسابقات چند جانبه دو مورد و کشوری یک مورد بوده است.


رمضانی در رابطه با تعداد مقام‌های کسب شده این هیئت در مسابقات کشوری و چند جانبه گفت: تعداد 46 مقام کسب شده که بخش موتور سواری 25 مقام و بخش اتومبیلرانی 21 مقام است، همچنین کسب مقام سوم در مسابقات بین المللی ترکیه از افتخارات مهم استان در سال 94 است.


رئیس هیئت موتور سواری و اتومبیلرانی استان خراسان رضوی در ادامه تصریح کرد: تعداد افراد بازدید کننده از تمرینات، مسابقات و برنامه های نمایشگاهی بالغ بر 138 هزار نفر در یک سال بوده است، همچنین اعزام ورزشکارن به تورهای فرهنگی و ورزشی به مناسبت‌های مختلف بالغ بر 3500 نفر در سال 94 بوده است.


وی در رابطه با دیگر دستاوردهای هیئت در سال 94 افزود: افتتاح بزرگترین پیست تخصصی مهارتی آفرود در مجموعه ورزشی ثامن الائمه و برگزاری مسابقات کشوری برای نخستین‌بار در مشهد، همچنین برگزاری نخستین نشست خبری ریاست جدید فدراسیون در مشهد مقدس و حضور فعال کمیته‌ها و گروه‌های ورزشی در شبکه‌های اجتماعی از دستاوردهای هیئت در سال 94 است.


رمضانی تاکید کرد: تفاهم نامه‌ای با اداره کل محیط زیست خراسان رضوی برای نخستین بار بین هیئت‌های ورزشی کشور در سال 94 تنظیم شده است، همچنین برای نخستین بار در کشور ثبت نام و عضویت ورزشکاران در این هیئت به صورت متمرکز و اینترنتی انجام می‌شود که سبب شده آمار عضویت دو برابر شود.


منبع:تسنیم

                               

خراسان رضوی     پیست موتورسواری                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :