موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط بان

a/91729 :کد

0

برگزاری مراسم گرامیداشت روز ملی محیط‌بان فردا در حرم مطهر رض

  چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -برگزاری مراسم گرامیداشت روز ملی محیط‌بان فردا در حرم مطهر رض

مراسم گرامیداشت روز ملی محیط بان فردا پنجشنبه ۲۸ مرداد درتالار آیینه حرم مطهر رضوی برگزار می شود.

مراسم گرامیداشت روز ملی محیط بان فردا پنجشنبه ۲۸ مرداد درتالار آیینه حرم مطهر رضوی برگزار می شود.

 


به گزارش تحلیل ایران، دراین مراسم که ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه ۲۸ مرداد ماه با حضور شخصیت های برجسته کشوری و لشگری و مقامات ملی و استانی و محیط بانان برتر کشوری و جمعی از خانواده معظم شهدای محیط بان کشور درتالار آینه حرم مطهر رضوی برگزار می شود، حجت الاسلام رییسی تولیت آستان قدس رضوی و معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست سخنرانی خواهند کرد.


در پایان این مراسم نیز از ۶۷ محیط بان برگزیده کشوری تجلیل به عمل می آید.


روز ۱۱ ذی القعده روز ولادت امام رضا (ع)، به عنوان ضامن آهو و روز محیط بان نام گرفته است. محیط بانانی که به طور مداوم در عرصه های طبیعت با به خطر انداختن جان خود به دفاع و حمایت از حیوانات بی دفاع می پردازند به‌طوری که در پنج دهه گذشته ۱۱۹ محیط بان در این راه به شهادت رسیده اند.


امسال ۲۴ مرداد ماه و در روز ولادت باسعادت امام رضا (ع) و به مناسبت روز محیط بان جمعی از محیط بانان به همراه معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم تجدید میثاق با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و دیدار با یادگار امام راحل در حرم مطهر امام خمینی(ره) حضور یافتند. همچنین دوشنبه ۲۵ مرداد ماه مراسمی در استان هرمزگان برگزار شد و از محیط بانان و به ویژه سه شهید محیط بان اخیر تجلیل شد.


منبع:خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :