موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پلیس راهور ناجا

a/91736 :کد

0

کاهش ۱۷ درصدی تلفات جاده‌ای در خراسان رضوی

  چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۱
تعداد بازدید : ۲۷۴   
 تحلیل ایران -کاهش ۱۷ درصدی تلفات جاده‌ای در خراسان رضوی

فرمانده پلیس‌راهور ناجا از کاهش ۱۷ درصدی آمار فوت‌شدگان تصادفات رانندگی جاده‌ای در خراسان رضوی خبر داد و علت اصلی ۴۰ درصد تصادفات منجر به فوت را خستگی، خواب‌آلودگی و عدم توجه به جلو عنوان کرد.

فرمانده پلیس‌راهور ناجا از کاهش 17 درصدی آمار فوت‌شدگان تصادفات رانندگی جاده‌ای در خراسان رضوی خبر داد و علت اصلی 40 درصد تصادفات منجر به فوت را خستگی، خواب‌آلودگی و عدم توجه به جلو عنوان کرد.


به گزارش تحلیل ایران، سردار تقی مهری عصر امروز در نشست خبری با اشاره به اجرای طرح تابستانه تا چهارم مهرماه اظهار داشت: پلیس‌راه کشور با همکاری نیروهای انتظامی درصدد فراهم کردن امنیت جاده‌ای برون‌شهری و درون‌شهری زائران و مسافران استان‌های مختلف کشور است.


وی از کاهش 17 درصدی تعداد فوت‌شدگان حوادث رانندگی در جاده‌های خراسان رضوی خبر داد و گفت: این آمار در سه‌ماهه نخست امسال و در مقایسه با سال گذشته ثبت‌شده و خراسان رضوی را در جایگاه دومین استان کشور از نظر کاهش فوتی‌های تصادفات جاده‌ای قرار داده است.


فرمانده پلیس‌راهور ناجا با اشاره به تلاش پلیس‌راه خراسان رضوی مبنی بر تسهیل تردد زائران بارگاه رضوی در جاده‌های برون‌شهری و مشهد به‌ویژه اطراف حرم رضوی افزود: بیشترین آمار تصادفات جاده‌ای همه‌ساله در شهریورماه و در اوج سفرهای تابستانی رخ می‌دهد و با توجه به افزایش سفرها در ماه آینده تدابیر خاصی ویژه جاده‌های خراسان رضوی اندیشیده شده است.


مهری تأکید کرد: از تمامی مأموران پلیس‌راه و پلیس‌راه و رانندگی خواسته‌شده به‌هیچ‌وجه نسبت به تخلفات رانندگی حادثه‌ساز اغماض نکنند.


وی خستگی رانندگان را بیشترین عامل تصادفات رانندگی عنوان کرد و گفت: در خراسان رضوی 40 درصد تصادفات مربوط به خستگی، خواب‌آلودگی و عدم توجه به جلوست و 37 درصد از تصادفات منجر به فوت نیز براثر سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ رخ‌داده است.


فرمانده پلیس‌راهور ناجا خراسان رضوی را یکی از پهناورترین استان‌های کشور با طول راه‌های بالا توصیف کرد و افزود: در نقاط حادثه‌خیز استان علائم هشداردهنده‌ای نصب‌شده و از وزارت راه و شهرسازی و دولت می‌خواهیم در برنامه ششم توسعه توجه ویژه‌ای به راه‌های خراسان رضوی داشته باشند.


منبع:خراسان رضوی

                               

خراسان رضوی     تصادفات     پلیس راهور            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :