موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی سایر حوزه ها

a/66811 :کد

0

۲۰۰میلیون دلار برای طرح‌های شرکت دانش‌بنیان در مجلس تصویب شد

  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۲:۰۵
تعداد بازدید : ۵۹۲   
 تحلیل ایران -۲۰۰میلیون دلار برای طرح‌های شرکت دانش‌بنیان در مجلس تصویب شد

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور دلار از تصویب بالغ‌بر ۲۰۰ میلیون دلار اعتبارات سوی مجلس شورای اسلامی، برای طرح‌های شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان خبر داد.رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور دلار از تصویب بالغ‌بر ۲۰۰ میلیون دلار اعتبارات سوی مجلس شورای اسلامی، برای طرح‌های شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران، بهزاد سلطانی عصر ساعاتی پیش در نشست با اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های استان سمنان اظهار داشت: در سراسر کشور بالغ‌بر 2 هزار و 240 شرکت دانش‌بنیان فعالیت دارد.


وی با اشاره به تعداد شرکت‌های فعال دانش‌بنیان در استان سمنان گفت: این استان بالغ‌بر 2.5 درصد از کل شرکت‌های دانش‌بنیان کشور را در خود دارد.


رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با اشاره به برخی طرح‌های ارائه‌شده به این صندوق گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان استان سمنان تاکنون تعداد 44 طرح به صندوق نوآوری و شکوفایی کشور ارائه کرده‌اند.


سلطانی از تصویب 23 طرح از طرح‌های ارائه‌شده از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان استان سمنان اشاره کرد و گفت: برای این طرح‌ها 48 میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است.


وی به میزان طرح‌های ارائه‌شده به صندوق نوآوری و شکوفایی کشور طی دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: 900 شرکت در دو سال گذشته به صندوق نوآوری و شکوفایی طرح ارائه کردند.


امسال 200 میلیون دلار برای طرح‌های شرکت دانش‌بنیان در مجلس تصویب شد

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور دلار از تصویب بالغ‌بر 200 میلیون دلار اعتبارات سوی مجلس شورای اسلامی، برای طرح‌های شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان خبر داد.


سلطانی با اشاره به ارائه طرح‌های مختلف شرکت‌های دانش‌بنیان به این صندوق گفت: در حال حاضر بالغ‌بر 450 طرح از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف علمی، در صندوق نوآوری و شکوفایی در دست بررسی است.


وی بابیان اینکه اجرای طرح شرکت‌های دانش‌بنیان نیاز به هزینه و اعتبار بالایی دارد گفت: در حال حاضر میزان موجودی صندوق نوآوری و شکوفایی کشور 13 هزار میلیارد ریال است.


رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با اشاره به‌ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: برای حمایت از طرح‌های ارائه‌شده از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان نیاز است که میزان موجودی و اعتبار این صندوق افزایش یابد.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :