موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تقسیمات

a/105991 :کد

استاندار سیستان و بلوچستان:

تقسیمات کشوری حلقه ای زیبا در انسجام و وفاق ملی است

  ﺳﻪشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ — ۲۳:۰۲
تعداد بازدید : ۲۹۴   
 تحلیل ایران -تقسیمات کشوری حلقه ای زیبا در انسجام و وفاق ملی است

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تقسیمات کشوری حلقه زیبایی در انسجام و وفاق ملی است گفت: این مهم به عنوان عنصر کارساز در توسعه پایدار نوید دهنده پیشرفت جامعه است.

به گزارش تحلیل ایران، علی اوسط هاشمی روز سه شنبه در نشست هماهنگی و تبیین سامانه کد گذاری تقسیمات کشوری که با حضور معاون رئیس جمهوری و مدیران هشت استان شرق کشور در زاهدان برگزار شد اظهار داشت: ملی گریزی و پرداختن به تجزیه طلبی از آفات جدی بحساب می آید به طوری که قدرت های جهانی با روی آوردن به اینگونه رویکردهای نرم با ایجاد جدایی، تعصب های خشن را شکل می دهند و از آن به نفع خود بهره می گیرند.
وی ادامه داد: تقسیمات کشوری سبب درهم آمیختگی اقوام ایرانی و زیست مسالمت آمیز و وحدت بخش آنان همراه با عشق به کشور می شود.
وی تصریح کرد: از طریق این مهم می توان تعادل اجتماعی را در جامعه ای که تنوع فرق و اقوام دارد به ویژه در استان های مرزی فراهم کرد.
وی با بیان اینکه تقسیمات کشوری به عنوان یک یادگار قدیمی گرایش های زیبایی را زمینه ساز است گفت: این مهم تنها صرفا برای ارتقای سیاسی و تبدیل وضعیت نیست بلکه یک موضوعی کاملا از جنس اجتماعی، انسانی و فرهنگی است که می تواند تولید کننده امنیت باشد.
وی افزود: تولید امنیت تنها به صرف تکیه بر قوای نظامی مقدور نیست در صورتی که بسیاری از عوامل در آن دخیل هستند که کمرنگ دیده می شوند.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با بیان اینکه لازمه ورود به مباحث کشوری نگاه علمی است گفت: اختلافات مرزی بین شهرستان های این استان بر طرف شده است.
علی اصغر جمشید نژاد افزود: اختلاف مرزی تنها در چهار روستای سیستان و بلوچستان با استان هرمزگان وجود دارد که در وزارت کشور آماده تصمیم گیری است.
دکتر زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور روز سه شنبه در سفری یک روزه به زاهدان در نشست های راهبردی گردشگری سیستان و بلوچستان و هماهنگی سامانه کدگذاری تقسیمات کشوری هشت استان در زاهدان شرکت کرد./ایرنا

                               

استاندار     سیستان و بلوچستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :