موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سیلاب

a/147065 :کد

احیاء منابع آب و کشاورزی سیستان و بلوچستان

  یکشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۱۴:۴۱
تعداد بازدید : ۳۰   
 تحلیل ایران -احیاء منابع آب و کشاورزی سیستان و بلوچستان

سیلاب های اخیر در سیستان و بلوچستان، اگر چه خساراتی به بار آورد اما ذخایر بحرانی آب استان را احیا کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران ، استاندار سیستان و بلوچستان در کارگروه آب ، کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت : در این جلسه مشکلات کشاورزان را در پی سیلاب های جنوب و شمال استان بررسی کردیم.
موهبتی افزود: مقرر شد تمهیداتی برای کشاورزان آسیب دیده در نظر گرفته شود و شرکت های بیمه به تعهدات خود در کوتاه ترین زمان عمل کنند.
وی گفت : در بخش دام با توجه به احیاء مراتع حاشیه تالاب هامون در شمال سیستان و بلوچستان و مراتع جنوب استان، مقرر شد تسهیلات ارزان قیمت در اختیار دامداران قرا گیرد تا دام های مولد و گوشتی وارداتی را که با نژادهای بومی هم سازگاری دارند خریداری کنند.
استاندار سیستان و بلوچستان ابراز امیدواری کرد: باهمکاری تمامی نهاد ها و ادارات و همیاری مردم استان هرچه زودتر خرابی های حاصل از سیلاب برطرف شود و سال خوب و پربرکتی را دراستان شاهد باشیم.
در کارگروه آب، کشاورزی ومنابع طبیعی سیستان و بلوچستان نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو، بانک کشاورزی و نمایندگان حوزه انتخابیه زابل در مجلس حضور داشتند.

اتمام طرح آبیاری 46 هزار هکتار اراضی دشت سیستان تا دو ماه دیگر

خطوط انتقال و توزیع آب به 46 هزار هکتار اراضی کشاورزی دشت سیستان تا پایان خرداد سال جاری به اتمام می رسد.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در نشست کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی سیستان و بلوچستان در زاهدان با بیان این مطلب گفت: این خطوط انتقال آب تا سطوح 20 هکتاری مزارع دشت سیستان صورت میگیرد.
وی با بیان اینکه عملیات اجرای سیستم های نوین آبیاری داخل مزارع از امروز آغاز شده است، گفت: این آبیاری مدرن در سطح یک هکتاری انجام می شود و تا دوسال به طول می انجامد.
اکبری پیشرفت فیزیکی طرح آبیاری 46 هزار هکتار از اراضی دشت سیستان را تاکنون 92 درصد عنوان کرد و گفت: 400 میلیون مترمکعب آب از چاه نیمه‌ها برای این طرح اختصاص داده شده است.

منبع:خبرگزاری صدا وسیما

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :