موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بافت فرسوده

a/147095 :کد

زندگی ۴۴ درصد جمعیت زاهدان در بافت‌های فرسوده

  ﺳﻪشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۱۱:۳۷
تعداد بازدید : ۲۱   
 تحلیل ایران -زندگی ۴۴ درصد جمعیت زاهدان در بافت‌های فرسوده

شهر زاهدان جز ۱۲ شهر بزرگ کشور محسوب می‌شود که ۲۵ درصد جمعیت سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده است که ۴۴ درصد جمعیت این کلانشهر در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد زندگی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران، عبدالقادر پربار افزود: ۹۰ درصد بودجه سال گذشته که ۲۶۰ میلیارد تومان بوده توسط شهرداری زاهدان وصول شده است.

پربار افزود: توسعه و رونق سیستان و بلوچستان به‌ویژه مرکز استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به همین منظور بودجه شهر زاهدان از ۲۴۵ میلیارد تومان پارسال به ۴۰۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

شهردار زاهدان گفت: یکی از مبانی مهم در کشور شوراها، تشکل‌ها و اتحادیه‌ها هستند که هر کدام با توجه به نقشی که دارند در جامعه تاثیر گذاراند.

وی یکی از خدمات شهری زاهدان را توسعه فضای سبز بیان کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده سرانه فضای سبز زاهدان در دو سال آینده به بیش از دو متر افزایش خواهد یافت تا این شهر چهره زیباتری داشته باشد.

پربار با بیان اینکه تعاملات سازنده و مؤثری بین شهرداری و شورای اسلامی شهر زاهدان برقرار است، تاکید کرد: اگر همراهی و مشارکت مردم را در امور داشته باشیم قطعاً مشکلات و نقایص به حداقل خواهد رسید و ما انتظار داریم تمامی شهروندان با مشارکت همه جانبه در این راستا یاری رسان مسئولان و مدیران شهری باشند که البته مشارکت فکری آنها در این مسیر می‌تواند در اولویت‌بندی امور کمک شایانی به مدیران کند.

وی نقش علما و معتمدان را در بهبود کیفیت خدمات شهری بسیار مهم ارزیابی و اظهار کرد: با توجه به وسعت شهر و گستردگی مسائل و مشکلات، از علما و معتمدان انتظار داریم با توجه به نفوذی که در بین مردم دارند بیش از پیش به موضوع تشویق و مشارکت پذیری مردم در نگهداری خدمات ارائه شده توجه کنند تا زحمات و تلاش‌های صورت گرفته نمود بیشتری داشته باشند.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :