موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پرورش میگو

a/147163 :کد

ذخیره سازی میگوی پرورشی در مزارع گواتر چابهار آغاز شد

  شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۱۵:۱۶
تعداد بازدید : ۲۷   
 تحلیل ایران -ذخیره سازی میگوی پرورشی در مزارع گواتر چابهار آغاز شد

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: ذخیره سازی میگو در مزارع پرورشی گواتر چابهار به منظور تامین بازار داخلی و صادرات آغاز شده و تا خرداد ماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران، هدایت الله میرمرادزهی مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پارسال ۶۰۰ هکتار مزرعه به زیر کشت میگو رفت اظهار داشت: هزار و ۵۲۰ تن میگوی پرورشی در مزارع سیستان و بلوچستان تولید شد که انتظار می‌رود امسال شاهد افزایش تولید با بیش از ۲ هزار تن باشیم.

 

وی افزود: پارسال در صورت عدم شیوع بیماری بدون شک مجموع تولید میگو در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار تن می‌رسید، اما امسال با برداشت زودتر میگو‌ها قبل از شروع فصل باد‌های مونسون و شروع بیماری افزایش برداشت خواهیم داشت.

 

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: برداشت میگو اوایل مرداد ماه آغاز و تا قبل از شهریور ماه به اتمام خواهد رسید.

 

وی تصریح کرد: ۲۰ سایت مستعد پرورش میگو با مساحت حدود ۴۲ هزار هکتار در سواحل چابهار و کنارک شناسایی شده که منطقه ساحلی گواتر متصل به آب‌های اقیانوسی بهترین مکان برای پرورش میگو در سواحل مکران است.

 

میرمرادزهی بیان کرد: گواتر با حدود چهار هزار هکتار اراضی مستعد پرورش میگو با ساحلی پاکیزه و بدور از آلودگی‌های صنعتی و شهری از نقاط مهم و سودآور برای پرورش میگو در کشور است.

 

وی گفت: سایت پرورش میگوی گواتر به ۲ فاز شمالی و جنوبی تقسیم بندی شده که فاز شمالی ۱۰۷ مزرعه با تیپ ۲۰ هکتاری طراحی شده که هم اینک ۹۲ مزرعه با سطح مفید حدود هزار و ۴۱۰ هکتار به بهره برداری رسیده است.

 

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان ادامه داد: ۶ مزرعه ۲۰۰ هکتاری در فاز جنوبی نیز طراحی شده که هم اینک سه مزرعه کامل و یک مزرعه تا ۵۰ درصد با سطح مفید ۴۳۰ هکتار به بهره برداری رسیده است.

 

وی تصریح کرد: تمامی زیرساخت‌ها برای سرمایه گذاری در بخش پرورش میگو در سایت گواتر چابهار فراهم شده است.

 

میرمرادزهی افزود: آماده سازی فاز نخست اسکله آبرسانی پروژه پرورش میگوی در رودیک چابهار و آبگیری استخر‌های پرورش میگو نوید دهنده اشتغال ۲ برابری در پرورش میگو است.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :