موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بیماران

a/147322 :کد

بیماران دیالیزی

بیماران دیالیزی سیستان وبلوچستان خدمات درمانی رایگان دریافت می کنند

  شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۱۲:۴۶
تعداد بازدید : ۱۷   
 تحلیل ایران -بیماران دیالیزی سیستان وبلوچستان خدمات درمانی رایگان دریافت می کنند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: ۴۵۲ بیمار همودیالیزی در محدوده این دانشگاه خدمات درمانی رایگان دریافت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران،دکتر قاسم میری علی آباد اظهار داشت: فراگیر شدن بیماری دیابت به دلیل سبک زندگی، تغذیه و کم شدن فعالیت و همچنین فشار خون 2 علت مهم نارسایی کلیه است.
وی گفت: با توجه به نیاز بیماران همزمان با روز جهانی بیماری های خاص و صعب العلاج چهار دستگاه دیالیز به بخش دیالیز بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) زاهدان افزوده شد.
8 می که امسال مصادف با 18 اردیبهشت است روزجهانی بیماریهای خاص نامگذاری شده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اشاره به شیوع بیماری های صعب العلاج در سیستان و بلوچستان گفت: علاوه بر بیماران دیالیزی هم اینک حدود سه هزار و 200 بیمار تالاسمی ، 500 بیمار مبتلا به ام اس ، بیش از هزار بیمار مبتلا به هموفیلی و 28 بیمار مبتلا به ئی بی از خدمات درمانی این دانشگاه بهره مند می شوند.
وی افزود: هم اینک مرکز جامع بیماران خاص دانشگاه در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) زاهدان تمام خدمات مورد نیاز بیماران خاص شامل بخش های درمانی، داروخانه، فیزیوتراپی ، دندانپزشکی و آزمایشگاه را به آنان ارائه می کند.
سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی 2 کشور افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، مهرستان، چابهار، کنارک، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد. 

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :