موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب وهوا

a/147362 :کد

طوفان با سرعت ۸۰ کیلومتر

طوفان با سرعت ۸۰ کیلومتر سیستان و بلوچستان را فرا می‌گیرد

  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۱۷:۵۸
تعداد بازدید : ۲۶   
 تحلیل ایران -طوفان با سرعت ۸۰ کیلومتر سیستان و بلوچستان را فرا می‌گیرد

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین الگوهای پیش‌یابی و مدل‌های جوی از امروز تا پنجشنبه به سرعت وزش باد در شمال استان افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران،علی ملاشاهی اظهار داشت: بر اساس آخرین الگوهای پیش‌یابی و مدل‌های جوی از امروز تا پنجشنبه به سرعت وزش باد در شمال استان افزایش خواهد یافت.

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان افزود: این شرایط جوی نامطلوب به نحوی است که سرعت وزش باد به 50 تا 60 کیلومتر بر ساعت و برای دوشنبه تا چهارشنبه گاهی تا 80 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و در برخی نقاط خیزش گرد و خاک و کاهش دید را به دنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: امروز نیز ربارهای پراکنده، گاهی رعد و برق و باد شدید لحظه‌ای در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در نواحی مرتفع استان تداوم دارد، اما به تدریج از شدت ناپایداری‌ها کاسته خواهد شد اما از فردا تا پایان هفته مجدد شاهد تقویت ناپایداری‌های فوق در نواحی مرکزی و جنوبی استان خواهیم بود.

ملاشاهی تاکید کرد: از بعد از ظهر دوشنبه تا صبح سه شنبه در نواحی غربی سواحل و روی دریا وزش باد از سمت غرب شدید با سرعتی معادل 40 تا 60 کیلومتر بر ساعت است که در پی آن در خشکی خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود و دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود ارتفاع تا دو متر برآورد می‌شود، از این رو توصیه می‌شود احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی به عمل آید و از شنا در سواحل خودداری شود.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :