موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتقال خون

a/147381 :کد

یک زن با گروه خونی نادر

یک زن با گروه خونی نادر در زاهدان شناسایی شد

  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۱۳:۲۲
تعداد بازدید : ۲۳   
 تحلیل ایران -یک زن با گروه خونی نادر در زاهدان شناسایی شد

مدیرکل انتقال خون استان سیستان و بلوچستان از شناسایی یک زن با گروه خونی نادر در زاهدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران، سهیلا خسروی اظهار داشت: پس از مراجعه مادر باردار 33 ساله به اورژانس بیمارستان علی ابن ابیطالب زاهدان (ع) زاهدان در آزمایشات اولیه مشخص شد گروه خونی وی از گروه‌های خونی متداول و شناخته شده نیست.
مدیرکل انتقال خون استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: پس از انجام آزمایشات تخصصی روی نمونه، گروه خون بسیار نادر ‏"o‏ و دی –دش – دش"  ‏تشخیص داده شده که پس از تایید توسط آزمایشگاه مرجع ‏ایمنوهماتولوژی انتقال خون ایران هماهنگی جهت تهیه خون ‏برای این بیمار با توجه به شرایط اورژانسی وی انجام شد.

وی افزود: خون مورد نیاز با ‏تلاش کارکنان آزمایشگاه مرجع  ایمنوهماتولوژی ‏سازمان انتقال خون ایران خون از بانک خون ملی خون‌های ‏نادر کشور تهیه و برای این استان ارسال و با توجه به ‏اهمیت بالای این فرآورده تهیه شده هماهنگی با بیمارستان ‏"علی ابن ابیطالب(ع)" برای تزریق خون انجام شد.

خسروی با بیان اینکه افزایش آمار اهدا کنندگان خون رابطه مستقیمی با تشخیص و ذخیره گروه‌های خون نادر دارد، تصریح کرد: شناسایی خون‌های نادر ‏تا زمانی که افراد به هر دلیلی برای دادن آزمایش به ‏مراکز درمانی مراجعه نکنند یا نیاز به خون نداشته باشند، ‏امکانپذیر نخواهد بود‎.

مدیرکل انتقال خون استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: گروه خونی خون "دی- دش -دش" یکی از ‏نادرترین گروه‌های خونی در جهان به شمار می‌رود که  تاکنون 9 ‏تا 10 نفر در ایران با این گروه خونی شناسایی شده‌اند‎.‌‏

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :