موضوعات ‌مرتبط: ورزشی اعزام ورزشکار

a/147429 :کد

رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان

اعزام اعضای تیم ووشو نوجوانان سیستان و بلوچستان به اردوی تیم ملی

  چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۲۲:۱۳
تعداد بازدید : ۳۴   
 تحلیل ایران -اعزام اعضای تیم ووشو نوجوانان سیستان و بلوچستان به اردوی تیم ملی

رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان از اعزام چند نفر از اعضای تیم ووشو نوجوانان سیستان و بلوچستان به اردوی تیم ملی در آکادمی ووشو تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران، عباس شیبک به همراه اعضای تیم نوجوانان ووشو سیستان و بلوچستان که فردا برای شرکت در اردوی تیم ملی عازم تهران هستند در دفتر خبرگزاری فارس در سیستان و بلوچستان حضور یافت.

 

رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان اظهار کرد: هیئت ووشو سیستان و بلوچستان با کمک داوران، مربیان، روسای هیئت‌های ووشو در شهرستان‌های مختلف در سال‌های اخیر حائز رتبه های مختلف در سطح ملی و بین المللی شود.

 

عباس شیبک افزود: در حال حاضر جزو محدود هیئت‌هایی هستیم که در 18 شهرستان استان دارای هیئت هستیم و به ووشوکاران به صورت سازماندهی شده فعالیت می کنند.

 

 

وی گفت: یکی از نکات جالب در شهرستان دلگان و بمپور این است که دو بانو رئیس هیئت ووشو هستند و جایگاه جنسیتی به صورت مساوی تقسیم شده، قومیت، مذهب و سیاست در هیئت ووشو جایگاهی ندارد و همه برای اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنند.

مربی تیم ملی ووشو ادامه داد: بزرگترین افتخار این هیئت این است که در المپیاد استعدادهای برتر با مربیگری ناصر شهرکی تیم استان توانست نائب قهرمان بخش ساندا در بخش آقایان و نائب قهرمان مسابقات انتخابی تیم ملی شود.

وی افزود: امروز برای نخستین بار از سیستان و بلوچستان 12 نفر در رده های سنی مختلف نونهالان، نوجوانان و جوانان و بزرگسالان هم بانوان و هم آقایان به اردوهای تیم ملی در سال جاری دعوت شدند.

 

رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان گفت: اولین اردوی تیم منتخب سیستان و بلوچستان که جواز حضور در اردوهای تیم ملی را کسب کرده از 28 اردیبهشت ماه در تهران فعالیت خود را به صورت متمرکز در آکادمی ووشو در تهران آغاز می‌کند.

 

شیبک ادامه داد: پس از وزن کشی نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی که از افراد برتر در سال گذشته هستند و  رتبه های برتر را کسب کردند، برای مسابقات بر روی سکو خواهند رفت و برای پوشیدن لباس تیم ملی به رقابت می‌پردازند.

 

رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان افزود: در رده نوجوانان شعیب صفرزایی، یونس شهرکی، میکائیل نارویی، محمد ریگی و محمد آذرنگ و  در رده سنی جوانان شایان شه بخش در اردوی تیم ملی حضور دارند.

 

وی اضافه کرد: در 7 مرحله اردوی تیم ملی در استان‌های تهران، قم، مازندران هرمزگان، چهار محال و بختیاری برگزار و سپس در تاریخ 25 مرداد ماه بازیکنان منتخب به مسابقات به برونئی اعزام خواهند شد که امیدواریم آنجا هم بتوانند برای ایران اسلامی و سیستان و بلوچستان افتخار آفرینی کنند.

 

شیبک یادآور شد: سال قبل برای اولین بار یاسین شهرکی را در اردوی تیم ملی داشتیم، وشوکاران استان از نظر فیزیکی و خلاقیت و تکنیک جزو بهترین ها هستند و به همین سبب به این جایگاه رسیده اند که در اردوی تیم ملی شرکت کنند.

 

وی افزود: از 15 تیر ماه نیز بزرگسالان وارد ار دوی تیم ملی خواهند شد. برای مسابقثات جهانی در چین تمرین می کنند.

 

رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان بیان کرد: در سیستان و بلوچستان حدود 3 هزار نفر در رشته ووشو فعالیت می کنند که 2 هزار نفر از آنان بیمه شده و سازماندهی شده هستند.

 

 

 

منبع : خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :