موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست آب و هوا

a/147508 :کد

۷۵ میلی متر باران در سیستان و بلوچستان ثبت شد

  یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۱۵:۲۲
تعداد بازدید : ۴۴   
 تحلیل ایران -۷۵ میلی متر باران در سیستان و بلوچستان ثبت شد

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته با تقویت جریانات مرطوب به استان شدت بارش های همرفتی افزایش یافت به طوریکه از ایستگاه بارانسنجی «توتان» از توابع نیکشهر ۷۵ میلی متر باران گزارش ش

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران ،محسن حیدری ظهار کرد: علاوه بر شدت بارش ها، گستره فعالیت سامانه نیز افزایش یافت به طوریکه علاوه بر جنوب و نواحی مرکزی، از نیمه شمالی و برخی شهرستان های شمال استان نیز گزارش بارندگی دریافت شد.

 

وی تصریح کرد: به طور کلی در شبانه روز گذشته از 11 شهرستان استان شامل نیکشهر، مهرستان، ایرانشهر، فنوج، قصرقند، سرباز، سیب و سوران، سراوان، زاهدان، زابل و نیمروز بارندگی گزارش شد که هسته بارش ها در محدوده شهرستان نیکشهر رخ داد.

 

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه های هواشناسی و بارانسجی سطح استان تا این لحظه میزان بارندگی های ایستگاه های بارانسجی توتان نیکشهر 43، دهیرک 40، کشیک 34 و آشار 23 میلی متر بوده است.

 

حیدری با بیان اینکه از 34 ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان گزارش بارندگی دریافت شده است، گفت: بارش های 17 ایستگاه بیشتر از 10 میلی متر بوده است.

 

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از تداوم فعالیت توده های همرفتی در سطح استان خبرداد و افزود: تا چهارشنبه شرایط برای ریزش رگبار باران، رعد و برق، تندبادهای موقتی و تگرگ در استان فراهم است.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :